Kraliçem Açlıktan Ölür Mü?

KarıncAlp

Yumurta
Üye
Merhabalar. Ben ağustosun sonlarında solenopsis fugax cinsi kraliçe bulmuştum birkaç tane. Şu an iki tanesi yumurtlamış ama henüz yeni yumurtladıkları için uzun bir kuluçka süresi bekliyor demektir bu. Ben bunları bulduğumdan beri hiç beslemedim. Bir sorun teşkil eder mi? Yoksa besleme yapmalı mıyım?

waynhen

Larva
Üye
Merhabalar. Ben ağustosun sonlarında solenopsis fugax cinsi kraliçe bulmuştum birkaç tane. Şu an iki tanesi yumurtlamış ama henüz yeni yumurtladıkları için uzun bir kuluçka süresi bekliyor demektir bu. Ben bunları bulduğumdan beri hiç beslemedim. Bir sorun teşkil eder mi? Yoksa besleme yapmalı mıyım?
Normal şartlarda bu tür ilk işçisini çıkarana kadar besine ihtiyaç duymaz.
Ama dediğiniz gibi gerek geç yumurta vermeleri ve yine kuluçka süresi vs. uzun bı süre geçecek.
Canlı yeme şu anda ihtiyaç yok ama önümüzdeki zaman diliminde ufak bı karıncanızın boyunda pamuğu şekerli suya batırıp verebilirsiniz.
Ama kesinlikle gereklidir demiyorum.
Belki strese bile sokabilir isterseniz vermeyin.
Ama eğer illa vericem dersenizde bunu yapın.
Benim şahsi görüşüm eğer yumurtlamasa bunu yapmanız yönünde olurdu ama yumurtladığı için gerek yok ekstra strese girerse bide elimizde ki yumurtadan oluruz.
Sevgilerle ☺️

Begonza

Media
Üye
Bence besleme yapacaksanız şekerli su vermeyin ve protein verin. Protein yumurtaların büyümesinde daha büyük bir rol oynuyor

waynhen

Larva
Üye
Bence besleme yapacaksanız şekerli su vermeyin ve protein verin. Protein yumurtaların büyümesinde daha büyük bir rol oynuyor
Birkaç kolonide görmüştüm canlı yem sonrası strese girdi felan demişti.
Emin değilim tabi yine ama sizin dediğinizde doğru.

Begonza

Media
Üye
Birkaç kolonide görmüştüm canlı yem sonrası strese girdi felan demişti.
Emin değilim tabi yine ama sizin dediğinizde doğru.
Canlı yem tam anlamıyla canlı değilse yani öldürülmüşse stres olması yemle alakalı değildir. Yem verirken tüpü fazla sarsıldıysa stres olabilir.