kraliçeler nisan ayında uçarlarmı?

GURKAN_ERTAS

Yumurta
Üye
öncelikle merhabalar ben bu hobiye yeni merak sarmış birisiyim. ankarada yaşıyorum ve nisan ayınca kraliçe bulmam mümkünmü? ikinci olarak kanatlı bi kraliçeyi besleyebilirmiyim?

Ares

Süper Koloni
Moderatör
Yardımsever
Üye
kış ayları hariç diğer ayların hepsinde neredeyse bulabilirsin
sadece baharda kış uykusundan uyandıkları için daha fazla oluyo nisan ayında kraliçe bulunur.
kanatlı döllenmiş kraliçeleri olan arkadaşlarım var. kraliçenin işçileri olmasına rağmen yine de kanat dökmemeiş olanlar var
3-4gün beklet eğer kanat dökmezse büyük olasılıkla döllenmemiştir bi 3 gün daha beklet
sabır istiyo biraz pat diye olmuyo

GURKAN_ERTAS

Yumurta
Üye
sadece baharda kış uykusundan uyandıkları için daha fazla oluyo nisan ayında kraliçe bulunur.
kanatlı döllenmiş kraliçeleri olan arkadaşlarım var. kraliçenin işçileri olmasına rağmen yine de kanat dökmemeiş olanlar var
3-4gün beklet eğer kanat dökmezse büyük olasılıkla döllenmemiştir bi 3 gün daha beklet
anladım çok teşşekür ederim. peki nasıl yerlerde bulunuyor genelde
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

bide son bi sorum olucak benim canlı yemle beseleme gibi bi şansım yok (sinek yakalamadıkça :D ) onun dışında ne kullanabilrim

Ares

Süper Koloni
Moderatör
Yardımsever
Üye
anladım çok teşşekür ederim. peki nasıl yerlerde bulunuyor genelde
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

bide son bi sorum olucak benim canlı yemle beseleme gibi bi şansım yok (sinek yakalamadıkça :D ) onun dışında ne kullanabilrim
yolda bile bulabilirsin . yürüyüş parkları varsa veya normal çocuk parklarının olduğu yerlerde aklına gelen her yerde
havadaki nem rüzgar ve sıcaklığa dikkat et
rüzgarlı havalarda pek uçuş olmaz .genel bulabileceğin türde messordur bu sene maşallah her yerdeler
tohumla beslenirler. protein olarak kıyma yumurta beyazı verebilirsin tabi kabul ederlerse

GURKAN_ERTAS

Yumurta
Üye
yolda bile bulabilirsin . yürüyüş parkları varsa veya normal çocuk parklarının olduğu yerlerde aklına gelen her yerde
havadaki nem rüzgar ve sıcaklığa dikkat et
rüzgarlı havalarda pek uçuş olmaz .genel bulabileceğin türde messordur bu sene maşallah her yerdeler
tohumla beslenirler
eşekkür ederim kn bana baya yardımcı oldun. bu gün 2 saat filan aradımda bulmak nasib olmadı yarın bidaha deniyceğim inşallah :D

Ares

Süper Koloni
Moderatör
Yardımsever
Üye
dur bi dk sana günde söyliyim
cmt saat 9 ile 3 arası arayabilirsin hava sıcaklığğı ve nem uygundur
sonrası zaten ankara full sağanak yağmur

Spry_mrs

Yumurta
Üye
Kış ayları hariç derken ağaç mantar gibi yerlerde yaşayan cinsler ne zaman uçuyor ? Yanlış bilgi vermeyelim lütfen

Ares

Süper Koloni
Moderatör
Yardımsever
Üye
Kış ayları hariç derken ağaç mantar gibi yerlerde yaşayan cinsler ne zaman uçuyor ? Yanlış bilgi vermeyelim lütfen
genelleme yaptım farkındaysan özellikle bi tür demedim genel olarak

Ares

Süper Koloni
Moderatör
Yardımsever
Üye
Tamamdır sert olarak söylemedim zaten yanlış anlama😅
yok zaten haklısın mesela ; diacamma rugosum ,messor capitatus vs bunlar kış ayında da uçuş yapan türler arasında eksik bilgi olmasın

Heaz

Yumurta
Üye
yani 9 la 3 arası kesin bulruum o zaman
ayrıca sorduğunuz bütün sorular karınca çiftliğimin sadece 1 ama 1 videosunda cevaplanıyor zaten birde forumda arama yaparsanız aradıklarınızı bulursunuz daha önceden çok konuşuldu yanlış anlama forum karışık olmasın diye diyorum iyi hobiler

Spry_mrs

Yumurta
Üye
ülkemizde bulunan bir tür olduğundan bahsetmedim kışın uçuş yapapn türler arasında olduğunu belirttim
Tabi öyle ama yinede ülkemizde olmayan türler uçuş takviminde geçebiliyor zaten yanlış ama yinede ülkemizde olmayan türler yanıltabişiyor

Erenc

Larva
Üye
Sanırım Ankara’da oturuyorsun ben de Ankaradayım, bir hafta boyunca didik didik her yeri aradım şansıma bir gün markete çıktım kaldırımda kraliçe denk geldi. Benim sana tavsiyem her gün yürüyüşe çık bu aralar ankarada çok uçuş oluyor eminim denk geleceksin. Her zaman yanında bir iki tane tüp bulundur gördüğün yerde alırsın direkt. 🙂