Kraliçe Uçuş

Jacobpulbiber

Yumurta
Üye
Merhabalar 5 günlüğüne ankaradayım bulunduğum bölge fazlasıyla yeşillik gün içinde çıkıp arama yapsam kraliçe karıncaya denk gelebilrimiyim? geçen baktım ama heryer yuva dolu anladığım kadarıyla biraz geç kalmışım

Nazmiefe

Pupa
Üye
Halen geç olduğunu düşünmüyorum zaten bu dönemlerde uçuşlar fazlalaşıyor. İsterseniz aramaya çıkın ya da gezerken yere bakarken bile rastlayabilirsiniz.

Kutay

Nanitik
Üye
Merhabalar 5 günlüğüne ankaradayım bulunduğum bölge fazlasıyla yeşillik gün içinde çıkıp arama yapsam kraliçe karıncaya denk gelebilrimiyim? geçen baktım ama heryer yuva dolu anladığım kadarıyla biraz geç kalmışım
messor uçuşları oluyor 2 haftadır yoğun bir şekilde

Barkın

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Messor uçuşlarının sonlarına yaklaştık, artık tektük nadiren bulabilirsiniz havaların sıcak rüzgarsız olduğu zamanlarda aramaya çalışın

Barkın

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Sizin kraliçe bulamıyor olmanız uçuşların olmadığı anlamına gelmez prenolepis uçtu şimdi messorların sonlarına geldik insanlar camponotus bulmaya başladı

Jacobpulbiber

Yumurta
Üye
Halen geç olduğunu düşünmüyorum zaten bu dönemlerde uçuşlar fazlalaşıyor. İsterseniz aramaya çıkın ya da gezerken yere bakarken bile rastlayabilirsiniz.
çıktım havada güzeldi fakat gene bulamadum heryer işçi kaynıyordu operasyon düzebleyip dışardaki hazır koloniyi çalsam sağlıklı olurmu?

Begonza

Media
Üye
çıktım havada güzeldi fakat gene bulamadum heryer işçi kaynıyordu operasyon düzebleyip dışardaki hazır koloniyi çalsam sağlıklı olurmu?
Kolonileşmiş kraliçeleri yapay ortama geçirince verim düşer uğraşmaya deymez hem koloniyi topraktan deney tüpüne nasıl geçireceksin