Kraliçe Pakize

ogzdgn

Yumurta
Üye
Mrb ben hobiye yeni basladım cok araştrıdım ve sonunda messor bakmaya karar verdim ve Pakize İle güzel bir yola cıktık Pakize Hanım için petek üstü raf yaptım ve ileride kolonisi büyürse die formicarium da hazır bir sekilde bekliyor işçileri çıkar çıkmaz inşallah yeniden paylasımlara devam edicem.
Ama bir konuda bilginizi istiyorum kralice yumurtaları agzında tasıyor bu onlara baktıgınımı gösterir deneyim tecrübeli arkadaslardan bilgi alabilirsem sevinirim iyi hobiler herkese

Ekli dosyalar

• IMG_20220130_183743.jpg
    IMG_20220130_183743.jpg
    27.7 KB · Görüntüleme: 41
  • IMG_20220130_183733.jpg
    IMG_20220130_183733.jpg
    45.4 KB · Görüntüleme: 41
  • IMG_20220130_183633.jpg
    IMG_20220130_183633.jpg
    32.6 KB · Görüntüleme: 41

MGPrime

Nanitik
Üye
Mrb ben hobiye yeni basladım cok araştrıdım ve sonunda messor bakmaya karar verdim ve Pakize İle güzel bir yola cıktık Pakize Hanım için petek üstü raf yaptım ve ileride kolonisi büyürse die formicarium da hazır bir sekilde bekliyor işçileri çıkar çıkmaz inşallah yeniden paylasımlara devam edicem.
Ama bir konuda bilginizi istiyorum kralice yumurtaları agzında tasıyor bu onlara baktıgınımı gösterir deneyim tecrübeli arkadaslardan bilgi alabilirsem sevinirim iyi hobiler herkese
Şöyle bir olay var. Kraliçe karınca strese girerse yumurtalarını yiyebilir.. Buna dikkat etmen gerekiyor. Bu benim düşüncem

Berk1497

Pupa
Üye
Genelde strese girdikleri zaman yumurtaları da alıp kaçma hareketi yapar karıncalar. Bence şuan yapman gereken en iyi şey, hiç rahatsız etmemek. Bırak ilk işçisi çıkana kadar kendi halinde takılsın. Evet hevesli olunca o iş kolay olmuyor ama Kraliçe için en iyisi bu. 1 ay oda sıcaklığında bir dolaba koyup bakmasan, heralde onun için en iyisi o olur işçileri çıkana kadar :) neyse inşallah kısa zamanda çoğalırlar da formikaryumlarına geçirirsin. Ama o konuda da acele etme. En azında 5-6 ayları var belki oraya geçmek için 🙂

ogzdgn

Yumurta
Üye
Genelde strese girdikleri zaman yumurtaları da alıp kaçma hareketi yapar karıncalar. Bence şuan yapman gereken en iyi şey, hiç rahatsız etmemek. Bırak ilk işçisi çıkana kadar kendi halinde takılsın. Evet hevesli olunca o iş kolay olmuyor ama Kraliçe için en iyisi bu. 1 ay oda sıcaklığında bir dolaba koyup bakmasan, heralde onun için en iyisi o olur işçileri çıkana kadar :) neyse inşallah kısa zamanda çoğalırlar da formikaryumlarına geçirirsin. Ama o konuda da acele etme. En azında 5-6 ayları var belki oraya geçmek için 🙂
bu şekilde hareketsiz sekilde duruyor ellemiyorum sabit bir sekilde durdugu yerde 27 derece inşallah bıran önce stresteysede cıkar suan harketsiz bir sekilde duruyor

Berk1497

Pupa
Üye
Zaten çok hareket etmez kraliçe. Hareketsiz durması hareket etmesinden iyi merak etme. İlk işçisi çıkana kadar doğada kendini ufacık bir çukurun içine hapseder zaten

ogzdgn

Yumurta
Üye
Zaten çok hareket etmez kraliçe. Hareketsiz durması hareket etmesinden iyi merak etme. İlk işçisi çıkana kadar doğada kendini ufacık bir çukurun içine hapseder zaten
bu cvp biraz beni rahatlattı acaba dedim yanlış bişemi yapıyorum kralice sabit duruyor. bu sekilde rafta sabit bıraktım sadece uzaktan bakıyorum dokunmuyorum. ilginiz için cok tsk ederim

bulutsensei

Nanitik
Üye
hocam stres yaparsa yumurtaları yiyebilir o yüzden kendi haline kalması daha iyidir, birde bunu günlük kısmında paylaşabilirsiniz. orda daha çok kişinin ilgisini çekecektir. :)

ogzdgn

Yumurta
Üye
Selamun aleykum değerli hobici arkadaşlarım bugun sizlere Kraliçe Pakizenin Durumu Hakkında Bİlgi Vericem.
Kralice Pakize Benim Elime Ulaştığında 19.01.2022 tarihinde yumurtalı bir sekilde geldi ve bugun İlk işçisi çıktı çok sükür ve çok mutluyum inşallah bundan sonraki süreçte güzel paylaşımlarda yapmaya çalışacam şuan iş yerinde olduğum için ilk çıkan işcimin resmi mevcut değil aksam gider gitmez resim yükleyecem keyifli hobiler