Kraliçe mi

AhmethanxD

Yumurta
Üye
tür nepeki

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    45.1 KB · Görüntüleme: 21
  • image.jpg
    image.jpg
    35.7 KB · Görüntüleme: 19

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Cataglyphis nodus kraliçesi

AhmethanxD

Yumurta
Üye
Of gene mi direk saldım benlik değiller pek en azından şimdilik eğlenceli gözümüyorlar ama daha çömezim
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Bu gün yağmur falan yağıcak yarına messor tarzı karıncaların uçuşu gerçekleşir mi

efekan

İşçi Karınca
Üye
Of gene mi direk saldım benlik değiller pek en azından şimdilik eğlenceli gözümüyorlar ama daha çömezim

Bu gün yağmur falan yağıcak yarına messor tarzı karıncaların uçuşu gerçekleşir mi
Yağmurdan sonra bakabilirsiniz. Messor uçuşları ekime kadar devam ediyor.

Rüzgar fazla değilse şansın artabilir ve yine söylüyorum şans işi.

Nazmiefe

Larva
Üye

Dostum aslında çok eğelenceli bir tür tek sorunu çok zor gelişiyorlar onun yanında özel bazı şeyler istiyorlar

Cataglyphis nodus kraliçesi
Ares bir şey sormak istiyorum ben cata kraliçeme 2 işci ekledim anlaşıyorlar outworld yaptım tüpüp olmadığı içim şırınga kullandım şekerli su damlattığımda içmiyorlar canlı yemimde yok nasıl bir yol izlemeliyim?

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Bir su kapağına şekerli su koy sonra pamuk bas üstüne(yani pamuğu şekerli su ile ıslatcan binevi). Yeni bulduysan eğer pek oralı olmuyorlar. Canlı yem yerine sosis veya ölü başka karıncalardan verebilirsin. Buna ek olarak salam kıyma yumurta beyazı da deneyebilirsin

AhmethanxD

Yumurta
Üye

Rüzgar fazla değilse şansın artabilir ve yine söylüyorum şans işi.
Tamamdır hocam

Dostum aslında çok eğelenceli bir tür tek sorunu çok zor gelişiyorlar onun yanında özel bazı şeyler istiyorlar

Ares bir şey sormak istiyorum ben cata kraliçeme 2 işci ekledim anlaşıyorlar outworld yaptım tüpüp olmadığı içim şırınga kullandım şekerli su damlattığımda içmiyorlar canlı yemimde yok nasıl bir yol izlemeliyim?
Aynen oyüzden kendimi alıştırana dek bakmam seneye belki

Nazmiefe

Larva
Üye
Bir su kapağına şekerli su koy sonra pamuk bas üstüne(yani pamuğu şekerli su ile ıslatcan binevi). Yeni bulduysan eğer pek oralı olmuyorlar. Canlı yem yerine sosis veya ölü başka karıncalardan verebilirsin. Buna ek olarak salam kıyma yumurta beyazı da deneyebilirsin
Evet teşekkürler yeni bulmuştum yine de sağol kullanıcam :))))

Tamamdır hocam

Aynen oyüzden kendimi alıştırana dek bakmam seneye belki
Sen bilirsin dostum , aslında messor tohum yiyor diye kolay bir tür canlı yeme ihtiyaç duymuyor ona bakarsan hemen stres oluyor yumurtasını yiyor bu hobi sabır işi aslında. Keyifli hobiler

AhmethanxD

Yumurta
Üye
Evet teşekkürler yeni bulmuştum yine de sağol kullanıcam :))))

Sen bilirsin dostum , aslında messor tohum yiyor diye kolay bir tür canlı yeme ihtiyaç duymuyor ona bakarsan hemen stres oluyor yumurtasını yiyor bu hobi sabır işi aslında. Keyifli hobiler
En az stresli görükenler cataglar gibi ama uğraşları zor messor stresliler evette çok sarsıp rahatsız ediceğimi düşünmüyorum bi bakalım artık