Kraliçe mi?

RüzgarDeveci07

Nanitik
Üye
Evet ama çifleşmemiş çifleşenlerin kanadı dökülür genellikle
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Yarım saat sonra ara çoğu çıfleşmiş olur

palyaço

Yumurta
Üye
Evet ama Yuva yakınında bulmuşsun sanırım büyük ihtimalle çiftleşmemiş

Onlorot

Nanitik
Üye
Etrafta gezin 10-15 dk kanatsız bulursunuz zaten.

drusus

Nanitik
Üye
Arkadaş bi benim olduğum bölgede mi yok bu uçuşlar ya, çevremdeki tüm parkları ara sokakları kaldırımları yürüyüş yollarını gezdim bir sürü koloniye denk geldim. cataghlypisler camponotuslar messorlar tapinomalar lasiuslar hepsinin kolonileri çevremde mevcut, hatta bazıları devasa koloniler ama hiçbirinde kraliçe veya uçuş yok. 2 haftadır düzenli kontrol ediyorum hem de. :(

WoseqS

Yumurta
Üye
Arkadaş bi benim olduğum bölgede mi yok bu uçuşlar ya, çevremdeki tüm parkları ara sokakları kaldırımları yürüyüş yollarını gezdim bir sürü koloniye denk geldim. cataghlypisler camponotuslar messorlar tapinomalar lasiuslar hepsinin kolonileri çevremde mevcut, hatta bazıları devasa koloniler ama hiçbirinde kraliçe veya uçuş yok. 2 haftadır düzenli kontrol ediyorum hem de. :(
Dün evimin karşısındaki dağda aramaya çıktığımda geko lar kraliçe karıncalar çiyanlar bir sürü canlı bulabildim dağlarda aramanızı öneririm patika yollarda çok oluyorlar. Benden daha tecrübeli olduğunuzu biliyorum önerdim sadece :) Dün ün hava durumuna baktığımda sıcaklık 24 derecede nem ise 37 derecedeymiş dip not olarak ekliyeyim

palyaço

Yumurta
Üye
hiç belli olmuyor daha bugün normal sokakta yürürken önüme çiftleşiyor halde düştü o yüzden hiç hevesinizi kırmayın düzenli olarak çıkın arayın bu aylarda bulmanız muhtemel