Kraliçe Karıncam Niye Böyle Yapıyor ?

Kerem53

Yumurta
Üye
Bir kaç gün önce bulduğum bu arkadaşımız sürekli pamuk yoluyor diğer bulduğum türlerde bunu asla yapmadılar acaba sebebi nedir pamuklari almama rağmen tekrar aynı şeyi yaptıIMG_20220722_091713.jpg

ÖmürDeniz

Yumurta
Üye
Pamuğu kendi rahatına göre ayarlıyor olabilir veya su pamuğu tam ıslatmamışsa suya ulaşmaya çalışıyor olabilir.

Kerem53

Yumurta
Üye
Pamuğu kendi rahatına göre ayarlıyor olabilir veya su pamuğu tam ıslatmamışsa suya ulaşmaya çalışıyor olabilir.
Suyun olmadığı tarafı yoluyor artık merak ettiğim için sordum şuanlik bir sorun teşkil etmiyor ama diğer kraliçeler bunu yapmamıştı o yüzden

n0wy

Yumurta
Üye
Bulunduğu ortama alışmak için yapıyordur her kraliçe buna ihtiyaç duymaz.

Kerem53

Yumurta
Üye
Galiba şuanlik sorun yok dediğin gibi suya da ulaşabilir durumda

el4nce

Koloni
Ekip
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
Bu durum genellikle stresten kaynaklanır. Streslenen kraliçeler pamuğu koparırlar. Fakat nem pamuğunu yolmanın bilinen nedeni neme ulaşmaya çalışmasıdır. Muhtemelen pamuğu çok ittirmediğiniz için kraliçe neme ulaşmaya çalışıyor.

hasany

Koloni
Ekip
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
Test tüpünde kraliçeye çok geniş alan verilmiş, bu da strese yol açıyor. Geniş alan yüzünden, yuvaya alışamadığından; yuvadan çıkmaya ya da yuvayı değiştirmeye çalışıyor olabilir. Giriş pamuğunu ittirerek kraliçenin alanını daraltmanızı tavsiye ediyorum. Bunu yaptıktan sonra da gözlemleyin bakalım bir süre.

hasany

Koloni
Ekip
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
Bu durum genellikle stresten kaynaklanır. Streslenen kraliçeler pamuğu koparırlar. Fakat nem pamuğunu yolmanın bilinen nedeni neme ulaşmaya çalışmasıdır. Muhtemelen pamuğu çok ittirmediğiniz için kraliçe neme ulaşmaya çalışıyor.
Suyun olmadığı tarafı yoluyor demiş arkadaş. Su ile alakalı değildir.

Kalpekit

Yumurta
Üye
Selamlar ben Gümüşhane'de yaşıyorum ve karınca uçuş sezonlarında(mesela Nisan mayıs)
Gibi aylarda kar yağıyor ve ben 2 yıldır uğraşmama rağmen bir tane meşhur kraliçe bulamadım (bu arada meşhur kolonileri var şehirde kendi gözlerimlede gördüm)

Kalpekit

Yumurta
Üye
Selamlar ben Gümüşhane'de yaşıyorum ve karınca uçuş sezonlarında(mesela Nisan mayıs)
Gibi aylarda kar yağıyor ve ben 2 yıldır uğraşmama rağmen bir tane meşhur kraliçe bulamadım (bu arada meşhur kolonileri var şehirde kendi gözlerimlede gördüm)
Messor demek istedim ama klavye çevirmiş pardon

hasany

Koloni
Ekip
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
Hocam karıncalar sadece mart-nisan aylarında uçuş yapmıyor ki. Kış ayları hariç neredeyse her zaman kraliçe bulma ihtimalin mevcut. Messorlar sezon başında ve sonunda uçuş yapıyor daha çok, ama yine de bulabilirsiniz bence. Bir de böyle bir soru soracaksanız yeni konu açıp sorun bir dahaki sefere.