Kraliçe karınca!

WoseqS

Yumurta
Üye
Manisa'da yaşıyorum havalar şuan 10 16 derece arasında değişiyor evimin karşısında dağ var ve hemen önünde düzlük bir arazi var aramaya çıkar isem bulabilirmiyim bulamaz isem daha ne kadar beklemeliyim ve deney tüpünü nerelerden temin edebilirim bir kaç eczane ve kırtasiye ye sordum ama olumlu yanıt alamadım. Teşekkürler
-
Bu hobi ye yeni başlıyorum koloni hediye etmek isteyen olur ise instagram adresim: yigiticyerr

çökeltici

Yumurta
Üye
Bulup bulmaman şans işi en optimal havada 2 saat arasan bulamayabilirsin en kötü havada direkt karşına da çıkabilir. Küçük bir yağmur sonrası araman daha iyi olur şansın artar. Ama yine de bu sıralar pek bulabileceğini sanmam ben 2-3 haftaya aramaya başlıyacağım

WoseqS

Yumurta
Üye
Bulup bulmaman şans işi en optimal havada 2 saat arasan bulamayabilirsin en kötü havada direkt karşına da çıkabilir. Küçük bir yağmur sonrası araman daha iyi olur şansın artar. Ama yine de bu sıralar pek bulabileceğini sanmam ben 2-3 haftaya aramaya başlıyacağım
Teşekkürler, Test tüpü kullanıyorsanız nerden temin ettiniz

Argentavis

Kraliçe
Moderatör
Yardımsever
Üye
Kraliçe bulmak tamamen şans işi. Bulamazsanız bile temiz hava alarak biraz gezmiş olursunuz. 🙂

Deney tüplerini internet üzerinde laboratuvar malzemeleri satan yerlerden temin edebilirsiniz.

PRS.macro

Süper Koloni
Deneyimli Hobici
Üye
Kraliçe bulmak tamamen şans işi değil. Özellikle yaz aylarında olan gece uçuşlarını ışık ile çekebilirsiniz. 3 yıldır arayışa çıkmadan yüzlerce kraliçe buluyorum, bunu şansa bağlarsak oldukça mantıksız olur. Uçuşları çekemezseniz bile en azından nerede hangi cinsi, hangi tarihte bulduğunuzu not alın. Gelecek yıl aynı tarih aralığında aynı yerleri ararsanız bulma ihtimaliniz çok yüksek olacaktır. Nisan sonunda olan campo Uçuşları bizim burada 2 yıldır aynı günde oluyor mesela. Bu bilgiye sahip olmasaydım campo bulamayıp şanssız olduğumu ilan edebilirdim ama işimi şansa bırakmam. Dediklerimi uygulamayı deneyin.
Bu tarihler henüz erken ama bulabilirsiniz. Özellikle messor bulunabilir. Başarılar.