Kraliçe Karınca

B4RUT

Yumurta
Üye
Kısaca sorum Giresun bölgesinde hangi türleri bulabilirim? Daha öncesinde istanbuldaydım okul için giresundayım önümüzdeki uçuş mevsiminde hangi türlere denk gelirim

Onlorot

Nanitik
Üye
Messor, Lasius, Tetramorium, Pheidole, Crematogaster, Camponotus, Tapinoma, Aphaenogaster, Formica ve daha fazlası... Bu cinslerin onlarca türü var uçuşlarına denk gelirseniz rastlayabilirsiniz.

Cansu_Y

Yumurta
Üye
Messor, Lasius, Tetramorium, Pheidole, Crematogaster, Camponotus, Tapinoma, Aphaenogaster, Formica ve daha fazlası... Bu cinslerin onlarca türü var uçuşlarına denk gelirseniz rastlayabilirsiniz.
Ben Mersinde kıyı kesiminde yaşıyorum. Karınca bakmaya yeni başlayacağım hangi türü önerirsiniz çok küçük olmayan falan? Uçuş zamanları ne zamanlardır bu zamanlarda bulunabilir mi?

Onlorot

Nanitik
Üye
Ben Mersinde kıyı kesiminde yaşıyorum. Karınca bakmaya yeni başlayacağım hamgi türü önerirsiniz çok küçük olmayan falan? Uçuş zamanları ne zamanlardır bu zamanlarda bulunabilir mi?
Yukarıda bahsettiğim türlerin hemen hemen hepsi başlangıç için uygun türler. Çok küçük olmayan demişsiniz, Camponotus, Messor, Aphaenogaster bu cinsler küçük değildir ve Mersin'de de bulabileceğiniz cinslerden. Mart'ın sonlarına doğru Messor uçuşları ile sezon başlıyor, bol şanslar.

Cansu_Y

Yumurta
Üye
Yukarıda bahsettiğim türlerin hemen hemen hepsi başlangıç için uygun türler. Çok küçük olmayan demişsiniz, Camponotus, Messor, Aphaenogaster bu cinsler küçük değildir ve Mersin'de de bulabileceğiniz cinslerden. Mart'ın sonlarına doğru Messor uçuşları başlıyor, bol şanslar.
Teşekkürler iyi akşamlar. Bu kadar hızlı cevap alacağımı beklemiyordum.