kralice karınca nasıl bulabilirim

süleyman17

Yumurta
Üye
merhabalar ben süleyman bir iki yıldır tukan abiyi takip ediyorum ve artık gercekten bende başlama istiyorum ama nerden kralixce karınca bulcam bilemiyorum bana bu konuda yardım edebilicek varmı yada bana bir koloni verecek yada bulurken yardım edicek bana yardım edeck biri varsa mail bırakıyorum ordanda ulaşabilirsiniz [email protected]

Mundereous

Yumurta
Üye
merhabalar ben süleyman bir iki yıldır tukan abiyi takip ediyorum ve artık gercekten bende başlama istiyorum ama nerden kralixce karınca bulcam bilemiyorum bana bu konuda yardım edebilicek varmı yada bana bir koloni verecek yada bulurken yardım edicek bana yardım edeck biri varsa mail bırakıyorum ordanda ulaşabilirsiniz [email protected]
Merhabalar hoşgeldin öncelikle kraliçe nasıl bulunur konusunda çok fazla konu açılıyor. Bu konuyu sağ üstten ara kısmını kullanarak bulabilirsin. Bunun dışı cevaplayayım. Bu aylarda kraliçe bulman çok zor. Bazı sitelerden alabilirsin ama kendin bulup kendin ilgilenmeni tavsiye ederim. Ticaret kısmının gelişmesini çok tavsiye etmiyorum kraliçe için. Bu yaz bursa bölgesinde 1 gece de 6 componotus kraliçesi buldum. 11.07 tarihinde bu bilgileride not alabilirsin.

süleyman17

Yumurta
Üye
takvim için cok teşşekür ederim ama mesela messor türünü nasıl bulucam şuan messorun bir türü var tam olarak belli degil

melihgokcen

Pupa
Üye
takvim için cok teşşekür ederim ama mesela messor türünü nasıl bulucam şuan messorun bir türü var tam olarak belli degil
Mart-nisan gibi uçuşları başlayacak test tüpü hazırlayıp sokaklarda arayabilirsin, her türün özel bulunma şekli vb. yok (istisnalar var).

Mundereous

Yumurta
Üye
takvim için cok teşşekür ederim ama mesela messor türünü nasıl bulucam

Genelde en sık olarak mart nisan ve eylül ekim aylarında bulabilirsin genellikle yağmur sonrası yada havanın 20-25 derece sıcaklıkta olduğu özellikle orman gibi nemli yerlerde bulabilirsin. Ama tabiki bu tamamen şans işidir bulamayadabilirsin. Sokakta rastgele yürürken karşılaştığım oluyor. Arayıpta bulamadığım da oluyor.

süleyman17

Yumurta
Üye
bana numarasını verebilicek varmı yada bir sosyal medaya adresini buldugumda ona resim atıp dogru dogru degil diyecek bu konu üstünde yardımcı olacak eger böyle biri varsa bana mail atması yeterli mailim [email protected]

bulutsensei

Nanitik
Üye
h
hocam kraliçe karınca bulmak şans işi, bende bu hobiye yeni başladım ve mart nisan ayları gibi dışarıda güzel bir havada kraliçe aramaya çıkabilirsin veyahut direk satın alabilirsin. :)

Antlantis

Nanitik
Üye
Aradığınız cinsin öncelikle yakınlarınızda yuvası olup olmadığını ve uçuş zamanlarını öğrenirseniz, uçuş vakitlerine geldiğinde de bulduğunuz kolonin kanatlıları çıkmış mı diye bakabilirsiniz. Bu bulma şansınızı artırır ancak kraliçe bulmak büyük ölçüde nereye baktığınızı bilmek ve şans işidir. Ayrıca şehirden şehre dahi uçuş vakitleri değişiklik gösterir ertelenebilir yada erken olabilir.