Kraliçe Karınca Gönderimi

bulutsensei

İşçi Karınca
Üye
selamlar arkadaşlar, bir arkadaşım bana yardımcı olmak bakımından az işçili koloni gönderebileceğini söyledi fakat farklı şehirlerdeyiz ve bunu kargoyla yapmamız gerekiyor. bu yüzden size birkaç sorum olacaktı.
1- bu mevsimde ve havada göndermesi sorun olur mu?
2- sorunsuz bir şekilde teslimat için ne yapmalıyız ve hangi kargoyu kullanmamızı önerirsiniz?
3- gönderim için nasıl paketlenmeli?
4- daha önce kargo ile gönderen kişiler nasıl yaptıklarını anlatabilir mi?
gönderi Hatay-Bursa arasında gidecek ve camponotus türü, ekstra olarak belki crematogaster gönderebilir.

yorumlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim. :)

Ardacan

Yumurta
Üye
soğuk havalarda kargo pek önerilmiyo ölümle karşılaşabilirsiniz paketlemeyide olabildiğince sabit olucak şekilde yapmalısınız örneğin tüpü ufak bi kutuya koyup tüpün etrafını pamukla sıkıştırarak hareket etmesini engelleyebilirsiniz daha bilgili arkadaşlarda yardımcı olucaktır keyifli hobiler.

Alper

Pupa
Üye
Bana dün kargoyla camponotus kolonisi geldi 15 işçili. Hiçbir kayıp yoktu. Arkadaş tüpü peçeteye sarıp hareket etmeyecek bir şekilde kutuya koyup yollamış. Fakat ben İzmir'den Bilecik'e yurtiçi kargoyla aldım yani kargo 1 gün sürdü. Hava sıfırın altındaydı. Sen Hatay'dan Bursa'ya getirteceksin. O kargo 2 gün sürecek. 2 gün dayanır mı bilmiyorum. En azından biraz daha bekle havalar şöyle 5-6 derecelere çıksın öyle al bence.

Taylan

Yumurta
Üye
Son bir haftadır 10 civarı kargo alıp gönderdim şube teslimi ptt kargo kullan gönderecek kişi tüpleri şu baloncuklara sarıp sabitlesin yeter. Yalnız kargo gelince canlıyı kontrol edip hemen karanlık sakin bir yere koyup en az bir hafta dokunma bile.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Örnek olarak dün elime geçen kargom bu şekilde hazırlanmıştı.

Ekli dosyalar

• IMG-20220126-WA0000.jpg
    IMG-20220126-WA0000.jpg
    53.6 KB · Görüntüleme: 28