Kraliçe karınca buldum yanına işçi karınca koyacak mıyım?

Mustaha

Yumurta
Üye
Merhaba arkadaşlar
Ben bu hobide yeniyim bir çok video izliyorum öğrenmek için. Aklıma takılan bir şey var. Ben kraliçe karınca buldum onun yanına işçi karınca koyacak mıyım yoksa kraliçe karınca tek mi kalacak?

Bulut_Mercan

Asker
Üye
Merhaba arkadaşlar
Ben bu hobide yeniyim bir çok video izliyorum öğrenmek için. Aklıma takılan bir şey var. Ben kraliçe karınca buldum onun yanına işçi karınca koyacak mıyım yoksa kraliçe karınca tek mi kalacak?
kraliçe bir zaman sonra yumurtlayacak ve kendi işçilerini çıkaracaktır başka işçi koyarsan ikisi kavga edebilir ve kraliçe zarar görebilir.

seehachiko

Yumurta
Üye
Merhaba arkadaşlar
Mustafacım birçok video izlediysen bunu buraya yazıcağını düşünmüyorum. İzlediğin videoların yararlılığından ve bilgilendirmelerinden şüphelendim açıkcası. Kraliçe karınca bulma anından itaberen başlayan ufak detaylı bir süreç var, bunları güzel kaynaklardan bilgiler edinerek öğrenebilirsin.

İgnifer

Nanitik
Üye
bazı durumlarda bazı türlere işçi eklenebiliyor ama bu işin normali bu değil

Casstien

Yumurta
Üye
Açıkçası başlığa baktığımda biraz güldüm
İşçi fln almana gerek yok zaten kraliçe karınca eğer döllenmişse yumurtlayacaktı ve bir süre sonra işçi karıncların olacaktır iyi günler

ÖmerAstam

Pupa
Üye
Merhaba arkadaşlar
Türe göre değişen bir durum bu.
Bulmuş olduğun karınca türünü belirtmeniz gerekir. Cataglyptis, Formica türü ilk yumurtlama sürecinde işçi kabul eden bir türdür. Ancak bunu gözlem altında dikkatlice yapmak gerekir.