Kraliçe karınca bulamıyorum

İbrahimMert

Yumurta
Üye
Bayadır araştırıyorum çevremde birkaç tane yuva girişi buldum ve sürekli olarak yağmurdan sonra kontrol ediyorum 2 yuva girişide aynı gün büyük bir uçuş yaptı daha sonra asla uçuş yapmadılar ve yuva girişindeki karınca sayısı azaldı kraliçe karınca bulmak cidden çok istiyorum ama bayadır bulamıyorum bi önerisi olan vs var mıdır İstanbulda oturuyorum gidebileceğim yer önerisi mesela X noktasına git çok fazla uçuş olur diyebileceğiniz yer ?

EArslan

Minör
Üye
Bu aylarda İstanbul' da ben daha kraliçe uçuşuna rastlamadım. Genelde bu zamanlarda nitensler uçmaya başlıyordu ama henüz nitens bile yok.

Yaz aylarında benim evimin balkonunda bir çok cinsin kraliçeleri oluyor. Yani uzakta aramanıza gerek yok. Evinize en yakın ormanlık alana bakarsanız bulabilirsiniz.

İbrahimMert

Yumurta
Üye
Evime en yakın ormanlık alan 2 kmdi fakat o bölge kapatıldı millet bahçesi yapıldı baya üzücü bi durumdu benim için şansa orda bi kraliçe bulmuştum döllenmiş olduğuna emindim fakat yanımda test tüpü gibi kraliçeyi alabileceğim bir şey yoktu karıncayı eve götürene kadar ölüceğini bildiğim için almadım her neyse peki messor gibi bakması kolay olan bir türü ne zaman aramak en uygunu olur ayrıca ben İstanbul aşağı dudulluda oturuyorum sence nerelere gitmem gerek karınca aramak için çünkü çevremde yakınlarda gerçekten doğal bir ortam yok

Begonza

Media
Üye
İstanbul osmangazi'de cuma ve cumartesi uçuş oldu ama zaten hepsi önceden uçtuğu için bütün koloniler uçmadı

Begonza

Media
Üye
Evime en yakın ormanlık alan 2 kmdi fakat o bölge kapatıldı millet bahçesi yapıldı baya üzücü bi durumdu benim için şansa orda bi kraliçe bulmuştum döllenmiş olduğuna emindim fakat yanımda test tüpü gibi kraliçeyi alabileceğim bir şey yoktu karıncayı eve götürene kadar ölüceğini bildiğim için almadım her neyse peki messor gibi bakması kolay olan bir türü ne zaman aramak en uygunu olur ayrıca ben İstanbul aşağı dudulluda oturuyorum sence nerelere gitmem gerek karınca aramak için çünkü çevremde yakınlarda gerçekten doğal bir ortam yok
Doğal ortam çok önemli değil messorlarda büyük parklar varsa oralarda arayabilirsin dert etme illaki bulursun

İbrahimMert

Yumurta
Üye
Saol evimin yakınlarında birkaç tane mesire alanları var küçük parklarda var ama genelde bisikletle kontrole çıkarım park gibi alanlarda bisikletten inip yavaşça yerlerde ararım ama bu zamana dek hiç bulamadım evimin yakınlarında bi mesire alanı vardı orda genelde dolaşırım ama hiç bir sonuç yok acaba çıktığım zamanlar mı yanlış kraliçe karınca uçuşlarına denk gelme şansımı artırmak için neler yapmalıyım ?