Kraliçe için burası uygun mu?

İzem

Yumurta
Üye
kraliçe karınca bulmayı ve koloni oluşturmayı çok istiyorum. şırıngadan bir deney tüpü oluşturdum. acaba bu alan yeterli mi, kraliçe için uygun mu?

Ekli dosyalar

• IMG_20220411_1124274880104648449899231.jpg
    IMG_20220411_1124274880104648449899231.jpg
    40.6 KB · Görüntüleme: 65

ramix

Larva
Üye
Ben 2 şırıngayı birleştirmiştim ilk işçiler için yeterli olur ama sonrasında değiştir ufak görünüyor

Baki32

Yumurta
Üye
ilk işciler için uygundur ama
ileride daha buyuk bır sırınga ya da test tupune ıhtıyacın var

Barkın

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
O kadar fazla pamuk kullanma hava akışını çok kesmişsin elinde var ise temiz bir bulaşık teli koyabilirsin veya fotoğraftaki pamuğun yarısını kullanabilirsin iyi hobiler.

onronl

Yumurta
Üye
O kadar fazla pamuk kullanma hava akışını çok kesmişsin elinde var ise temiz bir bulaşık teli koyabilirsin veya fotoğraftaki pamuğun yarısını kullanabilirsin iyi hobiler.
bulaşık teli dediğiniz düz sarı sünger mi

Barkın

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Hayır metallerden bahsettim

Barkın

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Evet bu da steril gözükmüyor bence pamuktan devam

Kagann_62

Yumurta
Üye
kraliçe karınca bulmayı ve koloni oluşturmayı çok istiyorum. şırıngadan bir deney tüpü oluşturdum. acaba bu alan yeterli mi, kraliçe için uygun mu?
hocam alan yeterli fakat su kısmı çok küçük 1 ay geçmeden transfer yapman gerekir bu da kraliçeyi fazla strese sokar ve seni hobiden soğutur tavsiyem kırtasiyelerde var zaten 3 liraydı ocak ayında taş çatlasın 5 olsun. onlardan almanı tavsiye ederim

İzem

Yumurta
Üye
Peki bu nasıl?

Ekli dosyalar

• IMG_20220412_164722.jpg
    IMG_20220412_164722.jpg
    13.8 KB · Görüntüleme: 16

Bora

Larva
Üye
Gayet yeterli arkadaşın dediği gibi ama koloni oluşturup bu hobiyi uzun süreli istiyorsanız deney tüpü ve onun gibi birkaç malzeme daha şart mesela sonraki aşamalarda olacak şeyler bunlara ama bir süre sonra formicarium ve outworld’ün yerine falan geçicek şeyler bulamazsınız şimdiden bazı alışverişlere başlarsanız hem bu hobiye bıkmadan usanmadan devam edebilirsiniz hemde hobiyi daha eğlenceli hale getirirsini örneğin size bir alışveriş edebileceğiniz google’a yazdığınızda çıkan Karıncam com diye bir internet sitesi var oradan herşeyinizi karşılayabilirsiniz yakında karınca çiftliğiminde açılacak diye biliyorum ama o zamana kadar söylediğim yerden bütün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz site arkadaşımın veya benim değildir iyi hobiler 🙂

PRS.macro

Süper Koloni
Deneyimli Hobici
Üye
Gayet yeterli arkadaşın dediği gibi ama koloni oluşturup bu hobiyi uzun süreli istiyorsanız deney tüpü ve onun gibi birkaç malzeme daha şart mesela sonraki aşamalarda olacak şeyler bunlara ama bir süre sonra formicarium ve outworld’ün yerine falan geçicek şeyler bulamazsınız şimdiden bazı alışverişlere başlarsanız hem bu hobiye bıkmadan usanmadan devam edebilirsiniz hemde hobiyi daha eğlenceli hale getirirsini örneğin size bir alışveriş edebileceğiniz google’a yazdığınızda çıkan Karıncam com diye bir internet sitesi var oradan herşeyinizi karşılayabilirsiniz yakında karınca çiftliğiminde açılacak diye biliyorum ama o zamana kadar söylediğim yerden bütün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz site arkadaşımın veya benim değildir iyi hobiler 🙂
Hiçbir yönden katılmıyorum. Gayet de hazır formicarium ve hazır outworldler yerine kendi yaratıcılığını kullanarak çözüm yolları bulabilir. En basitinden bir pleksi kap alıp tüpü onun içine koyarak alanı genişletir. Orası da küçük geldikçe yeni bir pleksi kap ekler ve bu böyle devam eder. Bunun gibi onlarca çözüm bulunur. Önemli plan pratik ve yaratıcı düşünmektir. Başkasının ürettiğini para vererek satın almak değil. Yönlendirme yapmamız gereken de satın almak değil, yaratıcı olmak. İnsanlara "alışveriş yapmazsanız hobinizi sürdüremezsiniz." algısını oluşturmayın.

Bora

Larva
Üye
Hiçbir yönden katılmıyorum. Gayet de hazır formicarium ve hazır outworldler yerine kendi yaratıcılığını kullanarak çözüm yolları bulabilir. En basitinden bir pleksi kap alıp tüpü onun içine koyarak alanı genişletir. Orası da küçük geldikçe yeni bir pleksi kap ekler ve bu böyle devam eder. Bunun gibi onlarca çözüm bulunur. Önemli plan pratik ve yaratıcı düşünmektir. Başkasının ürettiğini para vererek satın almak değil. Yönlendirme yapmamız gereken de satın almak değil, yaratıcı olmak. İnsanlara "alışveriş yapmazsanız hobinizi sürdüremezsiniz." algısını oluşturmayın.
Ben kesinlikle yaratıcılığını kullanmasın demiyorum hatta fazlasıyla kullansın mesela burada kullanmış ama bunlar geçici olarak yapılabilecek şeyler daha temiz daha profesyonel çalışmak hem daha eğlenceli olabiliyor hemde karıncalarınızın daha rahat olmasını sağlıyor bunun bir üst çözümü 3D yazıcı ile kendi kusursuz malzemelerinizi basmak işte orada işin içine yaratıcılıktan fazla hiçbirşey girmiyor ama elimizde bir 3D yazıcı olmadığı sürece internete , pet shoplara , kırtasiyelere , eczanelere eninde sonunda yolumuz düşüyor ben şuan işi var demedim ki şuan bile kendini geliştirmek adına alışverişler yapabilir Örneğin ben hiçbir hobicinin uzun süre boyunca şırınga kullandığını görmedim eninde sonunda test tüpü alıyorlar zaten 3-5 liralık birşey veya hiçbir hobicinin pleksi kapta takılı kaldığını duymadım genelde (%70) internetten out world alıyorlar veya bunun gibi ince kum , Formicarium için Ytong,
Suluk , Lav kırığı , Un kurdu , kuş yemi , tohum , hatta arkadaşın kullandığı şırınga için bile eczaneye uğranması gerekiyor anne - babanız sağlıkçı değil ise ———— İyi Hobiler 🙂

Antlantis

Nanitik
Üye
Ben kesinlikle yaratıcılığını kullanmasın demiyorum hatta fazlasıyla kullansın mesela burada kullanmış ama bunlar geçici olarak yapılabilecek şeyler daha temiz daha profesyonel çalışmak hem daha eğlenceli olabiliyor hemde karıncalarınızın daha rahat olmasını sağlıyor bunun bir üst çözümü 3D yazıcı ile kendi kusursuz malzemelerinizi basmak işte orada işin içine yaratıcılıktan fazla hiçbirşey girmiyor ama elimizde bir 3D yazıcı olmadığı sürece internete , pet shoplara , kırtasiyelere , eczanelere eninde sonunda yolumuz düşüyor ben şuan işi var demedim ki şuan bile kendini geliştirmek adına alışverişler yapabilir Örneğin ben hiçbir hobicinin uzun süre boyunca şırınga kullandığını görmedim eninde sonunda test tüpü alıyorlar zaten 3-5 liralık birşey veya hiçbir hobicinin pleksi kapta takılı kaldığını duymadım genelde (%70) internetten out world alıyorlar veya bunun gibi ince kum , Formicarium için Ytong,
Suluk , Lav kırığı , Un kurdu , kuş yemi , tohum , hatta arkadaşın kullandığı şırınga için bile eczaneye uğranması gerekiyor anne - babanız sağlıkçı değil ise ———— İyi Hobiler 🙂
Belli başlı malzemeler için elbette uğranması gereken yerler var. Ancak internetten Karınca malzemesi almaktansa (formikaryum, outworld vb.) kendisi yapabilir hem kendi kolonisinin ihtiyacına göre bir tasarım yapar hemde maliyetsiz olur. Bana kalırsa eskiden bu hobinin zevki kendi formikaryumlarımızı yapıp diğer hobicilerle paylaşıp yorumlamaktı veya kraliçeyi satın almak yerine arayıp bulmaktı. Günümüzde ise bu olay çok değişmiş durumda sadece görsele önem veriliyor. Malzemeler konusunda hemen hazıra konuyor ve bu hobinin aslında en eğlenceli kısımlarından biri olan kraliçe arayışını yapmayı bilmemiz. Son olarak şunuda belirtmeliyim ki kendi yaptığınız yaşam alanları daha iyi gözlem yapmanızı ve tecrübe kazanmanızı sağlar.

PRS.macro

Süper Koloni
Deneyimli Hobici
Üye
Bu hobiyi sürdürmek için gerekli olan 2 şey var: Pamuk + test tüpü. Bunları evet satın alması gerekiyor ama bunun haricindeki her şey alternatif yollarla giderilir. İstediğiniz kadar ürün sayın, saydığınız her şeye alternatif yol sunabilirim. Artık duydunuz. 4 yıl boyunca pleksi kaplarla alan yaptım ve tüm kolonilerime böyle baktım. 1 kere açıp da bir siteden outworld alayım, bu bana lazım, bunsuz ne yaparım dediğimi hatırlamıyorum. Suluk-şişe kapağı, kuş yemi-çekirdek içi, tüp standı-çivili bir tahta, lav kırığı zaten cart curt gereksiz göz boyama şeyler. Demek istediğim şey yönlendirmenin yanlış olduğu. İnsanları hazıra konmaya değil, pratik çözümler üretmeye teşvik etmeliyiz. Eğitim sistemimiz hazıra konmayı öğretiyor, en azından burada bunu yapmayalım.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Evet burada yapılan geçici olarak yapılan bir şey ama kalıcı olarak yapılacak şeyler için de hazıra konmaya gerek yok. Bugüne kadar ne outworldler duydum. Yoğurt kabı mı dersiniz, dondurma kabı mı, peynir kutusu mu, kürdan kutusu mu... Bunları düşünmek, açıp internetten outworld sipariş vermekten çok daha faydalı.