Kraliçe çıldırdı

Alpcim

Yumurta
Üye
Camponotus sp. türü bi kolonim var 40 işcili. Küçük bi outworldde bakıyodum ve 3 günden beri kraliçem outworldde geziyo ,dün de tüpün içine geri manuel olarak soktum kraliçeyi ve tüpün ağzını pamukla kapattım ama sürekli tüpün ucunda duruyor asla geri gitmiyo onun dışında kolonide başka hiçbir problem yok.Un kurdu haftada iki defa veriyordum ve şekerli su hep outworldde.Ne olmuş kraliçeme ve ne yapmalıyım?

xqewz

Larva
Üye
Nem sıkıntısı olabilir mi

EArslan

Minör
Üye
Outworld' de toprak kullandıysan toprağa yuva yapmak amaçlı çıkmış olabilir. Veya outworld' deki nem oranı tüpün içine göre daha iyi ise o yüzden de olabilir. Başka mantıklı bir sebep gelmiyor aklıma. Başka sebebi varsa bilgili kişiler birazdan cevap verir.

Alpcim

Yumurta
Üye
Outworld' de toprak kullandıysan toprağa yuva yapmak amaçlı çıkmış olabilir. Veya outworld' deki nem oranı tüpün içine göre daha iyi ise o yüzden de olabilir. Başka mantıklı bir sebep gelmiyor aklıma. Başka sebebi varsa bilgili kişiler birazdan cevap verir.
toprak kullanmıyorum ve tüpün içindeki suya kıyasla outworlddeki şekerli su bi kaç damla ve şimdi baktım tüpün ağzında değil de yumurtaların başındaydı.

Niko990

Minör
Üye
toprak kullanmıyorum ve tüpün içindeki suya kıyasla outworlddeki şekerli su bi kaç damla ve şimdi baktım tüpün ağzında değil de yumurtaların başındaydı.
tüpünün içinin karanlık olup olmadığına bakın edin belki karanlık değilse kraliçe strese girmiştir.

Alpcim

Yumurta
Üye
tüpünün içinin karanlık olup olmadığına bakın edin belki karanlık değilse kraliçe strese girmiştir.
siyah karton kağıtla sarmıştım ve şimdi baktım kraliçe ölmüş gibi pozisyon almıştı ve sonra hareket etmeye başladı.