kraliçe bulmak istiyorum

Emrecn

Yumurta
Üye
iyi günler ankarada yaşıyorum ve kraliçe bulmak istiyorum nasıl ve nerelere bakmalıyım ve ne zamanları bakmalıyım bilgilendirirseniz sevinirim

el4nce

Koloni
Ekip
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
Arama butonuna bu tarz şeyleri yazarak bulabilirsiniz, forumda binlerce kez nasıl kraliçe bulacağınızı, nerelere bakmanız gerektiği yazıyor.

Barkın

Koloni
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Üye
Bursada bu hafta lasius uçuşu olacak gibi
Bozüyük te bu sabah lasiuslar uçuşuna başladı 2. Kez

Barkın

Koloni
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Üye
Bu sabah 9.45 te uçtuklarını biliyorum

6A83FEC0-F3ED-4154-BCE1-987B1D23815F.jpeg

Tam neresinde olduğunu bilmiyorum ama aramanız için mükemmel bir gün biryerlede sizi bekleyen kraliçeler var keyifli hobiler

Chaprix

Pupa
Üye

Barkın

Koloni
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Üye
Gidipte kolonilerin olmadığı bir yeri ararsanız evde kraliçe aramaya benzer önemli olan kolonilerin yakınlarında aramalısınız ki şansınız artsın

Barkın

Koloni
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Üye
saolun hocam. peki böyle uçuşları nasıl tahmin edebiliyorsunuz bunun bir tekniği varmı yoksa baktığınız bir kaynakmı var

Bozüyükte bir arkadaşım var o bilgilendirdi fotoğraf ona ait yandaki direkten uçtuklarını söyledi bursada bozüyüğün arkasından geliyor hemen hava şartları aynı olduğunda birkaç saat oynuyor sadece o yüzden bursada uçuş olacağını tahmin edebiliyorum bugün uçuş olmadı yakınlarımda çünkü hava berbat idi yağmur yağdı yarın yerler ıslak ve sıcak olacak uçuş olabilir

Chaprix

Pupa
Üye
Bozüyükte bir arkadaşım var o bilgilendirdi fotoğraf ona ait yandaki direkten uçtuklarını söyledi bursada bozüyüğün arkasından geliyor hemen hava şartları aynı olduğunda birkaç saat oynuyor sadece o yüzden bursada uçuş olacağını tahmin edebiliyorum bugün uçuş olmadı yakınlarımda çünkü hava berbat idi yağmur yağdı yarın yerler ıslak ve sıcak olacak uçuş olabilir
hm yani yağmurdan sonra uçuş olasılığı daha yüksek anladım. peki sıcak bölgelerde karıncalar tür/cins dahamı fazla bulunurlar yoksa bu türe göre değişirmi.