Kraliçe bulamıyorum

birkarincasever

Yumurta
Üye
Öncelikle merhaba arkadaşlar, bir hafta içinde iki defa İstanbul'daki farklı ormanlara gittim. Her ikisinde de yaklaşık 3er saat kraliçe karınca aramama rağmen 1 tane bile kraliçe karınca bulamadım. Acaba yanlış birşeyler mi yapıyorum? Karınca uçuşunun belli bir saati mi var? Çünkü her türlü böcek uçuyor çiftlesiyor ama sadece karıncalar uçmuyor anlamadım ben bu işi. Değerli yorumlarınızı bekliyorum

Zerdüşt

Larva
Üye
Kendi tecrübelerimden söylemek istiyorum, gerçekten şans işi biraz da. Hava açık güneşli 25 derece nem de çok güzel ama bulamiyorsunuz. Ama bir gün okuldan, işten dönerken bir bakmışsınız ayağınızın yanında duruyor. Bir gün bulacağımı çok düşünmedigim günde iki tane bulmuştum. Kısacası parametreler uygun olsa bile biraz şanslı olmalısınız...☺️

Kremalu

Yumurta
Üye
Öncelikle merhaba arkadaşlar, bir hafta içinde iki defa İstanbul'daki farklı ormanlara gittim. Her ikisinde de yaklaşık 3er saat kraliçe karınca aramama rağmen 1 tane bile kraliçe karınca bulamadım. Acaba yanlış birşeyler mi yapıyorum? Karınca uçuşunun belli bir saati mi var? Çünkü her türlü böcek uçuyor çiftlesiyor ama sadece karıncalar uçmuyor anlamadım ben bu işi. Değerli yorumlarınızı bekliyorum
Bende 1 haftadır bulamıyorum, çıldırdım satın alıcam sanırım artık.

ELVERiCi1453

Pupa
Üye
Dostlar öncelikle, Ben şansa inanmam başarmanın tek sırrı her gün Pharmaton... şaka şaka. Öncelikle kraliçe aramadan önce hava durumundan 14 derece ve üstüne yaklaşık %60 nemin olduğu havalarda aramanın şansını büyük oranda arttıracağını söyleyebilirim. Ve de kraliçe ararkenki sürecinde büyük bir koloni gördüğün zaman o koloninin konumunu aklının bir köşesine kaydet ki zamanı geldiğinde arayacağın yeri bilesin.

semijcalk

Yumurta
Üye
1 haftadır bende arıyorüm ve son 2 gündür saat 10 11 arası uçuşlarin çok yoğun olduğunu farkettim.

Yaren

Yumurta
Üye
ben 1.5 haftadır arıyorum bulamadım bugün dershanede sınıfa girmiş baktım kraliçe gibi yanımda şırınga taşıyordum bulursam diye koydum şimdi burda teğit ettiricem

Ares

Süper Koloni
Moderatör
Yardımsever
Üye
ben 1.5 haftadır arıyorum bulamadım bugün dershanede sınıfa girmiş baktım kraliçe gibi yanımda şırınga taşıyordum bulursam diye koydum şimdi burda teğit ettiricem
at bakim

RüzgarDeveci07

Nanitik
Üye
Ben bu hobiye başlayalı 4 gün oldu ve şu anda 3 prenses buldum biraz şans işi bide nemli havada taşların altına bakmanı öneririm bugün bu gün sadece taşların altına bakarak messor prensesi buldum