Kolonilerim Un Kurdu Yemiyor

erennn

Larva
Üye
Daha önceden sayıları 40' a ulaşan bir messor kolonisi beslemiştim ve onlar da şimdiki baktığım camponotus kolonilerim gibi hiçbir şekilde outworldlerine bıraktığım un kurdunu ellemiyorlar. İlk koyduğumda gidip bir işçi bakıp tüpüne geri dönüyor ve un kurdunu hiçbir şekilde tüpün içine almıyorlar ya da outworldde yemiyorlar. Sebebi ne olabilir? Daha önceden pupalarla da beslemeyi denemiştim ama hiç umursamamışlardı. Verdiğim un kurdunun fazla büyük olmasından kaynaklanıyor olabilir mi?IMG_20230622_182900.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

YavuzEfe

Pupa
Üye
Daha önceden sayıları 40' a ulaşan bir messor kolonisi beslemiştim ve onlar da şimdiki baktığım camponotus kolonilerim gibi hiçbir şekilde outworldlerine bıraktığım un kurdunu ellemiyorlar. İlk koyduğumda gidip bir işçi bakıp tüpüne geri dönüyor ve un kurdunu hiçbir şekilde tüpün içine almıyorlar ya da outworldde yemiyorlar. Sebebi ne olabilir? Daha önceden pupalarla da beslemeyi denemiştim ama hiç umursamamışlardı. Verdiğim un kurdunun fazla büyük olmasından kaynaklanıyor olabilir mi?Ekli dosyayı görüntüle 25715
Un kurdunun aşırı büyük olduğunu düşünüyorum. Yarısını ya da mikro kurt verirseniz belki yerler

58aka

Nanitik
Üye
Daha önceden sayıları 40' a ulaşan bir messor kolonisi beslemiştim ve onlar da şimdiki baktığım camponotus kolonilerim gibi hiçbir şekilde outworldlerine bıraktığım un kurdunu ellemiyorlar. İlk koyduğumda gidip bir işçi bakıp tüpüne geri dönüyor ve un kurdunu hiçbir şekilde tüpün içine almıyorlar ya da outworldde yemiyorlar. Sebebi ne olabilir? Daha önceden pupalarla da beslemeyi denemiştim ama hiç umursamamışlardı. Verdiğim un kurdunun fazla büyük olmasından kaynaklanıyor olabilir mi?Ekli dosyayı görüntüle 25715
Kesip vermeyi dene

Argentavis

Kraliçe
Moderatör
Yardımsever
Üye
Messorlarda ben de aynı durumu gözlemledim. Sadece larvaları büyütürken protein kaynaklarıyla ilgileniyorlar sanırım. Bir de un kurunun böcek halini vermeyi deneyebilirsiniz. Böcek ile daha çok ilgilendiklerini gördüm.

erennn

Larva
Üye
Messorlarda ben de aynı durumu gözlemledim. Sadece larvaları büyütürken protein kaynaklarıyla ilgileniyorlar sanırım. Bir de un kurunun böcek halini vermeyi deneyebilirsiniz. Böcek ile daha çok ilgilendiklerini gördüm.
önceden denemiştim ona da pek bakmamışlardı