Koloniler kaç günde bir şekerli suyla, kaç günde bir protein kaynağıyla beslenmeli?

drusus

Nanitik
Üye
Selamlar forumda besleme süreleriyle ilgili biraz bakındım ancak yerli türlerin genel olarak besleme süreleriyle ilgili bir yazı vesaire gözüme çarpmadı, görememiş de olabilirim tabii. Öyle detaylı bir rehber varsa yönlendirebilir mi birileri acaba? Yoksa da nasıl ulaşabilirim?

PRS.macro

Süper Koloni
Deneyimli Hobici
Üye
Bu durum cinse göre değişir. Gözlemleyerek koymalısınız. Şekeri genel olarak 2-3 günde 1 kez, proteini haftada 2 3 kez verebilirsiniz. Şekeri çok seven bir cinsse her gün de verebilirsiniz.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Rehber hazırlanacak kadar geniş bir konu değil.

drusus

Nanitik
Üye
Bu durum cinse göre değişir. Gözlemleyerek koymalısınız. Şekeri genel olarak 2-3 günde 1 kez, proteini haftada 2 3 kez verebilirsiniz. Şekeri çok seven bir cinsse her gün de verebilirsiniz.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Rehber hazırlanacak kadar geniş bir konu değil.
Peki sürekli aynı canlı yemi vermenin bir sakıncası var mıdır? Bir koloniyi sürekli örneğin un kurdu ve şekerli suyla geçindirebilir miyiz? Karma besleme bir süre benim için mümkün değil çünkü.

Aculeata

Larva
Üye
Peki sürekli aynı canlı yemi vermenin bir sakıncası var mıdır? Bir koloniyi sürekli örneğin un kurdu ve şekerli suyla geçindirebilir miyiz? Karma besleme bir süre benim için mümkün değil çünkü.
Devamlı aynı besini verince , o besini kabul etmemeye başlıyorlar bazenleri . Olabildiğince farklı besinler vermelisin , yoksa düzenli vericeğin besini yemeyi bırakabilirler.

PRS.macro

Süper Koloni
Deneyimli Hobici
Üye
Sakınca değil de çeşitli beslenme doğal yaşamlarına daha uygun olduğu için en ideal seçenek bence. @Aculeata'nın dediğini hiç yaşamadım ama dikkat et sen yine de. Yiyecekleri çeşitlendirmen zor olmaz. Buz dolabını açsan verebileceğin bir sürü yiyecek bulursun.
Şekeri çeşitlendirmek için verilebilecekler: Çeşitli meyveler; karpuz, incir, üzüm, şeftali, kayısı... Bal olabilir, reçel falan olabilir. Daha çok fazla şey eklenir.
Protein için de kıyma, haşlanmış yumurta beyazı, pişmiş tavuk parçası falan verilebilir diye düşünüyorum. İlla buffalo kurdu, morio falan vermek zorunda değilsiniz.