Kış uykusunda hata

SadAntComando

Yumurta
Üye
Lasius kraliçem uzun bir zamandır kış uykusundaydı her hafta rutin kontrollerini yaparken yan dönmüş 2 Antende kırık kafaya yapıştırmış bir şekilde yatıyordu kış uykusundan uyandırdım ve hafif salladım şuan düz duruyor ve antenler normal şekerli su verdim, sizin önerileriniz neler?
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Baktığımda şekerli suya kafasını bulamış ölüyordu, içme suyunda yıkayıp kurulamaz gerekti çok havasız kalmış

Kurulamam*

Son düzenleme:

Antlantis

Nanitik
Üye
Lasius kraliçem uzun bir zamandır kış uykusundaydı her hafta rutin kontrollerini yaparken yan dönmüş 2 Antende kırık kafaya yapıştırmış bir şekilde yatıyordu kış uykusundan uyandırdım ve hafif salladım şuan düz duruyor ve antenler normal şekerli su verdim, sizin önerileriniz neler?

Baktığımda şekerli suya kafasını bulamış ölüyordu, içme suyunda yıkayıp kurulamaz gerekti çok havasız kalmış

Kurulamam*
Kraliçeyi eğer aniden sıcak bir ortama aldıysan sersemlemiş olabilir. Ani sıcaklık değişiklikleri kraliçeyi ölüme dahi götürebilir. Şekerli su verirken boğulmaması için küçük bir parça pamuğu şekerli suya koyup fazlasını sıkıp koyabilirsin. Eğer devam ederse sorun. Tekrardan mesaj atarsan o anki duruma göre bi çözüm aramaya çalışırız.

Beowulfs

Larva
Üye
ayılması için biraz rahat bıraksaydın keşke, bunlar tecrübe ile öğrenilen şeyler dert etme, bu sene birdaha denersin, ben yatırmıyorum karıncalarımı, yatırırsamda büyük kolonilerimi 2-3 hafta yatırıyorum, sıcağa geçtiklerinde birkaç gün rahat bırakıyor sonra besliyorum. iyi hobiler dilerim.