Kış uykusu

arda_bayram554

Yumurta
Üye
Arkadaşlar kraliçem yeni yaklaşık 2 hafta oluyo bulalı fakat hiç yumurta almadım malum kış geldi şuan kıs uykusuna yatırmalımıyım yoksa ilk işçı çıkınca mı yatırmalıyım

Benkimim

Larva
Üye
ilk işçi çıksın kraliçeyi biraz besleyin bence sonra yatırırsınız acelesi yok hocam

Alpaca

Yumurta
Üye
ilk işçi çıksın kraliçeyi biraz besleyin bence sonra yatırırsınız acelesi yok hocam
bence direkt yatırılmalı kış geldiği için zaten soğıuklardan çok yüksek ihtimal yumurtlamaz yumurtlasa bile işçi çıkaramaz ve cinsi tür bilgisi olmada nasıl beslenmesi gerektiği ile alakalı yorum yaptınız anlamadım

Alpaca

Yumurta
Üye
bence direkt yatırılmalı kış geldiği için zaten soğıuklardan çok yüksek ihtimal yumurtlamaz yumurtlasa bile işçi çıkaramaz ve cinsi tür bilgisi olmada nasıl beslenmesi gerektiği ile alakalı yorum yaptınız anlamadım
ve de pardon sanırım işçi çıktıktan sonra beslenmesini söylemeye çalışmıssınız tekrar okuyunca anladım fakat dediğimgibi bence en sağlıklısı yatırılması zaten ısı kaynağı yoksa başka çaresi de yok

Benkimim

Larva
Üye
ve de pardon sanırım işçi çıktıktan sonra beslenmesini söylemeye çalışmıssınız tekrar okuyunca anladım fakat dediğimgibi bence en sağlıklısı yatırılması zaten ısı kaynağı yoksa başka çaresi de yok
aynen sıcak yerde bakmıyorsanız mecbur yatıracaksınız yok oda içinde biraz besliyeyim göreyim deneyimleyeyim diyorsanız ilk işçi yada 5 işçi durumunuza göre yatırabilirsiniz tabi beslediğiniz türe göre değişiklik gösterir bu söylediklerim