Kategori modları;

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Elraen

Aile
Yönetici
Yönetici
Ekip
Vali
Yardımsever
İlklerden
Ansiklopedik İnsan
Forum Delisi
Deneyimli Hobici
Üye
Arkadaşlar merhaba,

Düşündüm taşındım ve bir kaç tane bizim ekipten olmayan, "X" kategorilerde alanında iyi olduğunu düşündüğümüz ve tecrübelerini aktarabilecek, hobiyi aktif şeklilde yapan "Mod adayları" adı altında bir takım yeni arkadaşlarıma şans vermek istiyorum.

Bir anda yardırmak yerine ilk başta 2 adet karınca kategorisine mod aramaktayım. Kalıcı mod yetkisini hak edene kadar ise gözlemlenecektir.

Lütfen özelden bu konuyla ilgili mesaj atmayınız.

Adaylar kendileri hakkında bilgi vererek bu başlık altında tanıtımlarını yapabilirler. :)
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Daha sonrasında diğer kategorilere geçeceğim bilginize.

MGPrime

İşçi Karınca
Üye
Leopard gecko beslemedim, fakat bakımı hakkında beslenmesi hakkında az çok bilgim var. Ben aday olmak isterdim fakat benden daha bilgili benden daha tecrübeli insanlar çıkar diye düşünüyorum..

Leopard gecko beslemedim, fakat bakımı hakkında beslenmesi hakkında az çok bilgim var. Ben aday olmak isterdim fakat benden daha bilgili benden daha tecrübeli insanlar çıkar diye düşünüyorum..
Elektirik alanı olursa yani biri misal ben hayvanımı ısıtmak istiyorum ucuza kendi ellerimle ped nasıl yaparım gibi şeylere rehber atabilirim elektirik alanında istek lere göre rehber yapabilirim yani öyle bir katagori olursa ben adayım

Son düzenleme:

tarikkapakli

Yumurta
Üye
Elimde Messor barbarus, Camponotus ligniperda ve Lasuis niger karıncalar hakkında çok video izliyorum eğer mod olursam daha çok araştırma yapabilirim.

MuratErfidan

Yumurta
Üye
Türkiyede ki cinsler hakkında baya bilgim var. Forumda eksik olan konular hakkında araştırmalar yapıp üzerine kendi tecrübelerimden bilgiler de ekleyip yazılar yazabilirim. İki yıldır bu hobiyle baya iç içeyim. Bir sürü video ve araştırmanın ardından baya bir şeyler öğrendiğimi düşünüyorum.

gokaybldk

Yumurta
Üye
Merhaba, ben Gökay 21 yaşındayım Ankara'da yaşıyorum. Karıncalarla hiç ilgilenmedim bu yüzden kategoriye mod olamam. Ancak 3 yıldır aktif balık beslemekteyim, eskiden muhabbet kuşu da besledim, şimdi sadece balıklarım ve bir papağanım olacak. Şu an hali hazırda bir tropheus akvaryumum, bitkili akvaryumum, birde melek üretim akvaryumum bulunmakta. Akvaryum bitkileri, balıkları veya kurulumu hakkında yardım isteyen arkadaşlara da akvaryum kategorisi açıldığında yardımcı olabilirim, kategoride modluk yapmayı isterim. Zaten baktığım bitkiler hakkında bir yazı hazırladım, diğerleri için de yavaş yavaş hazırlıyorum, sadece açılmasını bekliyorum.

İgnifer

Pupa
Üye
yabancı kaynaklardan (makaleler , faydalı siteler , tür tanımlama ) i yazılar yazıyorum az çok rehber kısmında mod luk yapabilirim
modluk tecrübem yok ama forumun kapatılmadan önceki son 1-1.5 yılında formun ölü topraklarında bile bir çok şey yaptım özellikle deneysel çalışmalar ; farklı türlerarası çiftleşme olsun , catalarda farklı bakım teknikleri olsun , parazitik türler olsun çok çalışmamız vardı forum kapanınca çöp oldu gitti yıl içinde beslediğim koloni kraliçe sayısı 3 ü 4 ü geçmez sadece sevdiğim türlere bakıyorum bu bir yandan benim eksikliğim göz önünde bulundurulsun isterim

bir ricam var rehber kısmına gelecek mod arkadaşdan lütfen yazdığım yazıları alıntıladığım makalelerin başlığını onay için çok bekletmemesi diğer türlü açtığım başlık forum un diplerinde kimse faydalanmadan kayboluyor

Argentavis

Kraliçe Karınca
Eklem Bacaklı Moderasyon
Yardımsever
Üye
Ben daha önce sürüngen veya eklem bacaklı beslemedim. Şu anda iki muhabbet kuşum var. Geçmişte profesyonel olmasa da balık bakma tecrübem oldu. Entomoloji alanında bir süredir kendi çapımda bilgi edinmeye çalışıyorum. İngilizce Öğretmenliği okuyorum. Yabancı kaynaklardan çeviri işlerine yardımcı olabilirim. Bunun yanında yine kendi çapımda Photoshop kullanıyorum, grafik tasarım ile ilgileniyorum. Daha önce forum tecrübem de oldu.

Kısaca, herhangi bir alanda çok tecrübeliyim diyemem bu forum için. Kendime güveniyorum. Forum moderasyonuna, gerek görsel materyal hazırlama gerek çeviri alanlarında katkı sağlayabilirim. Forumda da olabildiğince aktifim. Uygun gördüğünüz kategoride moderatörlüğe adayım. Özellikle, bir kategori üzerine değil de genel forum düzeni konusunda daha iyi olacağımı düşünüyorum.

Son düzenleme:

SemihSeberr

Yumurta
Üye
Arkadaşlar merhaba,

Düşündüm taşındım ve bir kaç tane bizim ekipten olmayan, "X" kategorilerde alanında iyi olduğunu düşündüğümüz ve tecrübelerini aktarabilecek, hobiyi aktif şeklilde yapan "Mod adayları" adı altında bir takım yeni arkadaşlarıma şans vermek istiyorum.

Bir anda yardırmak yerine ilk başta 2 adet karınca kategorisine mod aramaktayım. Kalıcı mod yetkisini hak edene kadar ise gözlemlenecektir.

Adaylar kendileri hakkında bilgi vererek bu başlık altında tanıtımlarını yapabilirler. :)

Karıncalar hakkında senin öğrettiğin ve araştırdığım kadarıyla bilgim var. Hiç koloni beslemedim, ama haftaya 3 farklı koloni sipariş edeceğim ve karınca işine yeni atılacağım. 16 yaşında ve günün her saati foruma gelip bakıyorum. Eğer moderatör olursam iyi bilgi verebileceğime ve yardım edeceğime eminim olmasam bile kendi bilgilerimi paylaşırım.=)

lifobey

Yumurta
Üye
XenForo'da 2 senelik tecrübem var, genel forum işleyişi için düşünürseniz seve seve yardımcı olabilirim. Rapor sistemi, üye onayı vb.

Birkaç gün önce bize ulaşın kısmından detayları içeren bir mail göndermiştim.

Antlantis

İşçi Karınca
Üye
Arkadaşlar merhaba,

Merhabalar adım Yusuf. 2019 da bu hobiye başladım. O günden bu güne en aktif olduğum dönem toplam 13-14 farklı cinste karıncayla, 40 koloniye bakıcılık ettim yurt içindeki ve yurt dışındaki cinslerde ciddi bir araştırmam oldu. Bir çok farklı sağlık sorunlarıyla başa çıktım. Bir kanala sahibim orda kendi çapımda beni takip edenlere Bilgi ve tecrübelerimi aktarmak için çabalar gösterdim. Eğer sizin için elimden bir şey gelirse bundan dolayı mutluluk duyarım.

Son düzenleme:

Sadicefaction

Yumurta
Üye
Merhabalar, Adım Oğuz
Küçüklüğümden beri tüm canlılara ilgi duyuyorum ve kariyer planlarımı bu yönde yapmaya çalışmaktayım.
Biyoloji eğitimi aldım eğitim sürecinde derslerimi ağırlıklı olarak zooloji bilimi üzerine dersler aldım ve entomoloji bilimi ile yakından ilgileniyorum. Aktif olarak Türkiye'deki bir Orthoptera (Çekirge) takımına ait Poecilimon türü üzerine bir tez çalışması yürütmekteyim. Akademik çalışmalar dışında belirli gönüllülük projelerinde çalıştım. Bu zamana kadar belirli başlı canlılar besledim ve bakımlarını yaptım.
Şu zamana kadar baktığım veya ilgilendiğim canlılar listelemek gerekir ise;
Memeliler : Tavşan, hamster, guineapig, kedi, köpek, kirpi,
Kanatlılar(kuşlar): Karga, kumru, muhabbet kuşu, güvercin,
Eklem bacaklılar: Meyve sinekleri, çekirge türleri, örümcek türleri
Balıklar: astronot balığı, japon balık türleri, paku pirana
Sürüngenler: iri başlı deniz kaplumbağası, yeşil deniz kaplumbağası (gönüllülük çalışmalarında 1 ay boyunca deniz kaplumbağalar ile ilgilendim.)
Hayvanlar alemi dışında bir çok bitki yetiştiriciliği de yaptım gerekir ise onları da detaylı olarak açıklar yazarım.
Modluk için yeterliliğim varmı bilmiyorum ama mod olmasam da bilgi ve destek olarak forumdaki arkadaşlara elimden geldiğince yardımcı olmak destek olmak isterim.

Son düzenleme:

hasany

Koloni
Ekip
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
Merhabalar ben Hasan. 2.5-3 yıldır hobiyle ilgileniyorum. Bir sürü koloni besleme şansım oldu. Farklı canlılarla da tecrübelerim var. Uzun zamandır bu canlılar hakkında bilgiler ediniyorum. Kendimi bu konuda bilgi ve tecrübe olarak yeterli görüyorum. Forumdaki arkadaşlara yardımcı olabilirim ve güzel rehberler hazırlayabilirim. Karınca kategorisi için adayım.

umurdaglar

Pupa
Üye
Selamlar adım umur 🖐 Daha önce Colombia Rainbow Boa besledim,şuan Classic Het Pied Ball var seneye üretime başlamayı düşünüyorum, tarantula olarak Tliltocatl albopilosus besliyorum L9. Yılanlar ve Tarantulalar hakkında bilgilerimide sürekli olarak Okan Yücetürk'ten tazeleyip yeni bilgiler katıyorum. :D

Mr_bdm

Yumurta
Üye
Merhabalar, adım Berk.
17 yaşında ve 11 sınıf öğrencisiyim. Şu anda elimde iki cinsten 6 adet koloni var. Formica ve Lasius. Onların dışında uzun süredir tavşan ve muhabbet kuşu besliyorum. Daha önceden bitkili akvaryum tecrübem oldu, uzun bir süre hobi olarak ilgilenmiştim. Karıncalar hakkındaki bilgim orta derecede ama elektrik mekanik konularda bilgimin yeterli düzeyde olduğunu düşünüyorum. İhtiyacınız olan her konuda elektrik, mekanik konularda çekinmeden sorabilirsiniz. Onların dışında her türlü memeli, sürüngen eklembacaklı hayvanlar hakkında bilgim orta derece, araştırmalar yapıyorum . Daha önceden de karıncalar hakkında bir yerde modluk tecrübem var. Forumdaki arkadaşlara elimden geldiğince destek olmak isterim.

ardaacar25

Yumurta
Üye
merhabalar, adım Arda
karınca hobisine çok ilgiliyim hiç sıkılmadan 30 saat bile karıncalar hakkında birşey okuyabilirim ben mod seçilmem büyük ihtimal çok fazla kişi var mod olmak isteyen ve büyük ihtimal kim daha iyi paragraf yazmış kim kendini daha iyi özetlemiş ona bakıp mod alıcaksınız ama genede buraya kendimide bırakıyım yaşım 15 daha önce lasius tetramorium messor st. , barbarus gibi bir sürü türe baktım hobiyi 4 yıldır yapıyorum hergün kendimi geliştirmeye çalışıyorum

el4nce

Koloni
Ekip
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
Arkadaşlar merhaba,

Selamlar ben Erdoğan, yaklaşık 3 yıldır karınca hobisine meraklı olup araştırma ve tecrübe edinmekteyim. Bir çok araştırma yaptım ve karıncalar hakkında detaylı bir bilgim var. Forumda karınca kategorisinde soru soran herkese yardımcı olabilirim ve detaylı rehberler hazırlayabilirim. Karınca kategorisine adayım.

akamanyaksisko

Yumurta
Üye
Arkadaşlar merhaba,

Çok sayıda mantis besledim, yeterince bilgi sahibiyim hemen hemen her şeyi biliyorum

Onlorot

Pupa
Üye
Selamlar ben Ata. 5 yıldır bu hobiyle iç içeyim. Karıncalar ve sürüngenler hakkında bilgi sahibiyim. Karıncalarla 5 yıldır uğraşmaktayım, elimden sayısız koloni geçti ve birçok cinsi tecrübe ettim. Karıncalar konusunda yeterli bilgi sahibiyim. Son 2 yıldır da sürüngenlere giriş yaptım. Crested Gecko ve Leopard Gecko tecrübe ettim. Hobiyi aktif bir şekilde yapıyorum. Ayrıca reptula ve karınca dünyasında da yetkiliyim. 'Kertenkelebek' Safa abi ile de tanışıyorum forumda kendisine yardımcı oldum kendisi de bana sayısız konuda yardımcı oldu. Burada da iyi işler çıkarabileceğimi düşünüyorum. Karınca veya Sürüngen kategorisine uygun görürseniz yazabilirsiniz.

Son düzenleme:

cendsel

Pupa
Üye
Arkadaşlar merhaba,

Merhaba
Ben İbrahim Sencer , 17 yaşındayım , SFL'de 11. sınıf öğrencisiyim .
2016'dan beri bu hobiyle uğraşıyorum , o zamanlar da küçük olduğumdan dolayı Karınca Çiftliğim Youtube Kanalından başka çok bir bilgi kaynağım yoktu . Forumlarda başka Hobiciler ile etkileşime giremeyince bilgim sınırlıydı . Bu uzun zaman içerisinde denemelerle , yanlışlardan ders çıkara çıkara kendimi geliştirdim . Daha sonra Elraenn Discord Sunucusu'na giriş yaptım 2020'de . Sunucudaki kullanıcılar bana çok şey kattı , kendimi daha da geliştirdim ve karıncaların dışına çıkarak Tarantula , Mantis beslemeye başladım , şimdi de buradayım . Hobiyle olan gelişimim kısaca böyleydi.
Biraz da hobi dışın da kendimden bahsedeyim
Okçuluk sporu ile ilgileniyorum , geleneksel ve olimpik olmak üzere . Geleneksel okçulukta Osmanlı tarzı yayım var .
Havalar sıcak olduğun da dışarı çıkıp onla atış yaparım devamlı , olimpik okçuluk da 1 kez yarışmalara çıktım daha sonra Pandemi başladığından pek bu tarz bir etkinliğim olmadı . Bulabildiğim her boş anda formikaryum ve karınca aparatları yaparım evdeki malzemelerle . Formikaryum konusunda oldukça tecrübeliyim , tahtadan , ytongtan , alçıdan çokça formikaryum yapıp satmışlığım var.

Şuan da beslediğim : 8 işçili Camponatus , 3 yumurtasız Messor Kraliçesi , 20+ işçili Messor kolonim ve 20+ işçili Formica kolonim var.
Daha önceden beslemiş olduğum : Tetramorium , Lasius , Cataglyphis , Crematogaster , Myrmica , Pheidole türleri var.
Karınca dışında : Tarantula ve Mantis besledim , Tarantula hala duruyor.

Diğer kullanıcılar kadar her hayvan konusunda tecrübeli olmasam da karınca konusunda oldukça tecrübeliyim .
Diğer kategoriler de çok yardımcı olamasam bile karıncalar da oldukça faydalı olacağımı düşünüyorum .
Forumda nerdeyse hep aktifim , yazım kurallarına ve özenli mesaj atmaya cidden çok dikkat ediyorum.
Sorunu olan ve sorun çıkaran kullanıcılarla ilgilenmeye hazırım.

ThinkerPerson

Yumurta
Üye
Merhaba.

Egzotik hayvanlar ne kadar hoşuma gidiyor da olsa, yada hayvanlar ile ilgili bilgileri araştırıp öğreniyor olsam da belirli bir seviye üzerinde (insanlara bilgi verebilecek kadar) bilgim yok. Bu yüzden belirli bir hayvan kategorisinde moderatör olarak seçilemiyebilirim.

Ama uzun yıllardır (kendimi bildim bileli) internet ortamının içerisindeyim. Karınca Çiftliğim kanalını kurulduğu yıldan beridir takip ediyorum. Ayrıca yönetimi yakından takip ettiğim için düşünce yapılarına, espri anlayışlarına ve düzen yönetme yapılarına oldukça hakimim. Ekstra olarak forum kültürüne çok hakimim ve daha önce forumlar üzerinde moderatörlük yaptığım için insanlar ile iletişim kurmaktan, sorunlarına yardımcı olmaktan yada kuralları uygun şekilde uygulayıp düzeni sağlamaktan uzak değilim.

Bu yüzden eğer genel moderatör (Konu düzenlemek, uyarı yapmak, duyuru yapmak yada genel olarak forum düzenini sağlamak) lazım ise yardımcı olmayı çok isterim. Bilgisayar başında çalışan birisi olduğum için tüm gün bilgisayar başındayım ve kolaylıkla forumun başında durabilirim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...