Karıncam ters dönüyor ve düzelmiyor.

SokakKedisi

Yumurta
Üye
Selam dostlar,Kraliçe Prenolepis nitens bakmaktayım lakin tüpün içerisinde ters dönüyor ve düzelmiyor 1 saate yakın gözlemledim bu sorunu aşamadık.Sizce problem nedir ?

Spry_mrs

Yumurta
Üye
Selam dostlar,Kraliçe Prenolepis nitens bakmaktayım lakin tüpün içerisinde ters dönüyor ve düzelmiyor 1 saate yakın gözlemledim bu sorunu aşamadık.Sizce problem nedir ?
Prenolepis deli bi tür muhtemelen normaldir ama sen 3-4 gün karanlık bırak hayla o haldeyse ölür sıkıntılıdır ama dediğim gibi prenolepis çok ilginç bi tür

kylorenn2891

Yumurta
Üye
Yani ölüyor olabilir fakat siz karanlıkta 3-4 gün bekletip tekrar bakın zaten ölüyorsa da yapabileceğiniz pek bir şey yok herhalde. Yaşayacaksa en azından strese girmesin.

onronl

Yumurta
Üye
Prenolepis deli bi tür muhtemelen normaldir ama sen 3-4 gün karanlık bırak hayla o haldeyse ölür sıkıntılıdır ama dediğim gibi prenolepis çok ilginç bi tür
nasıl bir ilginçliği varmış bizi de bilgilendirir misiniz

Spry_mrs

Yumurta
Üye
nasıl bir ilginçliği varmış bizi de bilgilendirir misiniz
Prenolepis insan boyunun 2 katı bir yuva kazıyor ve şu ana kadar besleyenler ilginç gözlemler yaptılar yani ters dönme yoktu ama karıncaların yapmadığı şeyler yapıyorlar

SokakKedisi

Yumurta
Üye
Yani ters dönüyor ama isteyerek değil tüpe tırmanıyor mesela ters düşüyor sonra geri kalkamıyor öyle kalıyor.Bilmiyorum iyi mi yaptım mutlu olmadığını düşündüm parka bıraktım :sleep:

MCS

Larva
Üye
Yani ters dönüyor ama isteyerek değil tüpe tırmanıyor mesela ters düşüyor sonra geri kalkamıyor öyle kalıyor.Bilmiyorum iyi mi yaptım mutlu olmadığını düşündüm parka bıraktım :sleep:
mutlulukla alakası yokta gerekli şartları yerine getirmediysen streslenmiştir.

SokakKedisi

Yumurta
Üye
mutlulukla alakası yokta gerekli şartları yerine getirmediysen streslenmiştir.
Gerekli koşullar alındıktan itibaren bakılmadan karanlık bir ortam eşliğinde kendi haline bırakılmaksa bunların hepsini yaptım.Anlamadığım strese giren hayvan ters döndükten sonra nasıl düzelemez,şişko gibi sırt üstü düşüyor o şekil debelenip duruyor kendini düzeltemiyor.Bilmiyorum bende anlayamadım,sağlık olsun saldım doğasına umarım hayatta kalır

Ares

Süper Koloni
Moderatör
Yardımsever
Üye
yavaş b yavaş biz onu bulamıyoruz bile