karıncam öldü nasıl iğneleyip saklayabilirim

erennn

Larva
Üye
Bugün uzun zamandır hasta olan bir camponatus cinsi kraliçemin öldüğünü fark ettim. Kraliçeyi çürümeyecek şekilde resimdeki gibi nasıl iğneleyebilirim? internette bu yöntemle alakalı pek bir şey bulamadım.58a4c5de20160708_2_17909175_12034299.jpg

Barkın

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Havalandığı ve nemin fazla olmadığı sürece çürüme değil kuruma gerçekleşecektir diğer bir yöntem ise alkol içerisinde bozulmadan saklayabilirsiniz daha önce denemiştim kuruyunca çok hassas oluyorlar çok nazik olmalısınız

erennn

Larva
Üye
Havalandığı ve nemin fazla olmadığı sürece çürüme değil kuruma gerçekleşecektir diğer bir yöntem ise alkol içerisinde bozulmadan saklayabilirsiniz daha önce denemiştim kuruyunca çok hassas oluyorlar çok nazik olmalısınız
peki iğne olarak dikiş iğnesi kullanırsam thoraxı parçalanır mı

erennn

Larva
Üye
ya da direk kürdan kullansam sorun olur mu

Barkın

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Bilemiyorum thoraxı delmek zorunda değilsiniz ne kadar ince iğne kullanırsanız o kadar rahat olur

erennn

Larva
Üye
Bilemiyorum thoraxı delmek zorunda değilsiniz ne kadar ince iğne kullanırsanız o kadar rahat olur
bu videodaki gibi yapacağım evde çok ince bir iğne buldum onunla delerim sırt kısmını bacaklarını da kürdanlarla sabitleyip birkaç gün kurumasını bekliycem

PRS.macro

Süper Koloni
Deneyimli Hobici
Üye
peki iğne olarak dikiş iğnesi kullanırsam thoraxı parçalanır mı
Küçük cinslerde parçalanıyor, büyüklerde parçalanmıyor. İğneyi geçirmek yerine yapıştırıcıyla yapıştırmak daha mantıklı.

erennn

Larva
Üye
Küçük cinslerde parçalanıyor, büyüklerde parçalanmıyor. İğneyi geçirmek yerine yapıştırıcıyla yapıştırmak daha mantıklı.
yapıştırınca bence pek güzel görünmüyor ondan o şekilde yapmak istemiyordum aslında ve bulduğum iğne gerçekten çok ince ve kraliçe baya büyük bence kolaylıkla delebilirim. yarın risk alıp iğnelemeyi deneyeceğim. sonuçları buraya atarım

PRS.macro

Süper Koloni
Deneyimli Hobici
Üye
Ben fotoğraflarken iğneliyorum, onlarca kere denedim. Küçük cinslerde hem delmek çok zor hem de zarar görüyor. Dediğim gibi büyük cinslerde yapılabilir. Küçüklerden kastım 0.5 cm aşağısı.