karıncam doğurmuyor

aatom_karinca

Pupa
Üye
arkadaşlar herkeze merhaba 1 adet messor kraliçem var ve 1 haftadır benimle ve ilk kez bugün açıp baktım ve hala kanat dökmemiş ve yavrulamamış salmayı düşünüyorum çünkü kanatları açık değil döllenmediğini düşünüyorum sizce ne zaman salayım biraz daha vakite ihtiyaç varmıdır

spykex

Yumurta
Üye
ben yeniyim bu hobide ama bence bir kaç hafta daha bekle

Kypers

Yumurta
Üye
eğer kanat dökmüşse çiftleşmiştir ancak küçükte olsa bazen istisna durumlar olabiliyor kraliçenin bir hastalığı veya farklı etkenler yumurtlamasına engel olabilir kanatlılarda ise kendi başına yuvalara uzak bir stresli bir şekilde etrafta koşuyorsa ve delikleri yokluyorsa büyük ihtimal çiftleşmiş olur yada prens ile prensesi çiftleşirken denk gelirseniz alırsınız

aatom_karinca

Pupa
Üye
eğer kanat dökmüşse çiftleşmiştir ancak küçükte olsa bazen istisna durumlar olabiliyor kraliçenin bir hastalığı veya farklı etkenler yumurtlamasına engel olabilir kanatlılarda ise kendi başına yuvalara uzak bir stresli bir şekilde etrafta koşuyorsa ve delikleri yokluyorsa büyük ihtimal çiftleşmiş olur yada prens ile prensesi çiftleşirken denk gelirseniz alırsınız
bekliyimmi biraz daha
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

ben yeniyim bu hobide ama bence bir kaç hafta daha bekle
teşekkür ederim

ramix

Larva
Üye
arkadaşlar herkeze merhaba 1 adet messor kraliçem var ve 1 haftadır benimle ve ilk kez bugün açıp baktım ve hala kanat dökmemiş ve yavrulamamış salmayı düşünüyorum çünkü kanatları açık değil döllenmediğini düşünüyorum sizce ne zaman salayım biraz daha vakite ihtiyaç varmıdır
Kanatlarını açmamışsa muhtemelen döllenmemiştir

aatom_karinca

Pupa
Üye
Bekle. Bazen 1 hafta da bazen 1-2 ayı bile bulabiliyor biraz daha bekle tabii bu süre içinde karıncayı fazla strese sokma her hafta bir kere kontrol et.
tamamdır

anladım

açık derken birbirinden ayrıkmı

Son düzenleme:

Argentavis

Kraliçe
Moderatör
Yardımsever
Üye
Kanatlarla ilgili tartışılan konuya ve cevaba şu linkten ulaşabilirsiniz:
1 hafta oldukça kısa bir süre karınca için. Yuva ağzından almadıysanız biraz daha bekleyebilirsiniz. Yerine alışamamak gibi sorunlardan yumurtlamıyor olabilir. Dediğim gibi yuva ağzından almadıysanız biraz daha bekleyebilirsiniz.

aatom_karinca

Pupa
Üye
arkadaşlar yardımcı olan kişileri bulmak için yapıyorum teşekkür ederim herkeze söylediğim gibi bir durum yok

muhammetbozbulut

Larva
Üye
Eğer kanatları açık değilse sal ditsin döllenmemiştir büyük ihtimalle şekerli suyunu verelim gönderelim.

ramix

Larva
Üye
tamamdır

anladım

açık derken birbirinden ayrıkmı
Evet yani daha önce uçtuğunu anlayabiliyor olman gerekiyor yamuk ve ayrık olur kanadı