Karıncalarım yeni tüpe geçmiyor

Pozix

Yumurta
Üye
Arkadaşlar herkese merhaba
Messor karıncalarımın tüpü çok kirlendi. Yeni tüpe geçiş için eskiyi ışığa maruz bırakıyorum yeniyi karanlık yaptım ama 24 saat geçti hala geçmediler. Birkaç tane işçi yeni tüpe gidip geldi. Kraliçe de yeni tüpe girdi çıktı. Ama geri döndüler. Geçiş yapmaları için ne yapmam gerekiyor.

Eren_Cool_But

Yumurta
Üye
Beklicen yada diğer tüpü karanlık yapabilirsin diğer tüpü çok ışık altında bırak bende messorlar var ışıktan nefret eder

Pozix

Yumurta
Üye
Yeni tüp karanlıkta. Eski tüpe de flash la ışık veriyorum enteresan bir şekilde orda durmaya devam ediyorlar. Besleyemiyorum böyle ama. Kaç gün dayanabilirler

Antworld

Yumurta
Üye
Yeni tüp karanlıkta. Eski tüpe de flash la ışık veriyorum enteresan bir şekilde orda durmaya devam ediyorlar. Besleyemiyorum böyle ama. Kaç gün dayanabilirler
Benim lassius nigerlerde ayni sorun vardi, Manuel kendim yapdim yumurtalari islak kürdan ile transfer etdim düzgün cimbizin hic yoksa zaten yapma 1 2 karincayi malesef öldürmüstüm. Bana soracak olursan beklemeye devam kendileri gecsin .. Benim fikrim.

Pozix

Yumurta
Üye
2 gün oldu hala geçmiyorlar bu konuda yardımcı olabilecek var mı

Barkın

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Transferi manuel yapın. Lasiusların transfer olduğunu sadece 1 kere gördüm onun dışında transfer olmamak için ölmeye bile razılar.

eneeess

Pupa
Üye
Arkadaşlar herkese merhaba
Messor karıncalarımın tüpü çok kirlendi. Yeni tüpe geçiş için eskiyi ışığa maruz bırakıyorum yeniyi karanlık yaptım ama 24 saat geçti hala geçmediler. Birkaç tane işçi yeni tüpe gidip geldi. Kraliçe de yeni tüpe girdi çıktı. Ama geri döndüler. Geçiş yapmaları için ne yapmam gerekiyor.
güneş ışığına da koyabilirsin baya etkili