Karıncalarım Ölüyor mu?

Frew

Yumurta
Üye
Merhaba bu benim ilk kolonim ve dün outworld ve formikaryuma karıncaları geçirdim açıkcası zor bir geçiş oldu test tüpüm kırık olduğu için manuel olarak geçirmek zorunda kaldım. Dün akşam çok haraketlilerdi ama bugün baktığımda bazıları hareketli ama bazılarıda ayaklarını abdomeni değdirip yatıyordu outworld bile nerdeyse çıkmamaya başladılar acaba bunun sebebi nedir1660384245316.jpg1660384245320.jpg1660384245325.jpg

el4nce

Koloni
Ekip
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
Koloni boyutuna oranla gerçekten çok büyük bir formikaryuma geçirmişsiniz. Bu tavsiye ettiğimiz şeylerden biri değil. Koloninin aşina olduğu tüp ortamından böyle büyük bir alana geçirmeniz hiç doğru olmamış. Ölümler başlayacaktır, çok normal. Koloninin enerji seviyesi pert olmalı. Şekerli su verin koloniye ve eski hallerine dönebilmeleri için dua edin.

Frew

Yumurta
Üye
Yeniden tüpe koysam yaşama ihtimalleri artarmı yoksa daha çok strese girip daha mı kötü olur

Barkın

Koloni
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Üye
İnşallah içerler messor sanırsam eğer messor ise şeftali vermeyi deneyin benimkilerin en çok tepki verdiği kaynak oldu

ADFA2DAD-8CF8-4C4A-9B56-928E6821176E.png

Keyifli hobiler

el4nce

Koloni
Ekip
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
Yeniden tüpe koysam yaşama ihtimalleri artarmı yoksa daha çok strese girip daha mı kötü olur
Bence yeniden tüpe transfer edin, şekerli suyunu koyun tüpe ve 3 gün açıp bakmayın.

Barkın

Koloni
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Üye
Bu arada size bir tecrübe kullandığınız formicaryumda daha önce messorlarımı besledim fakat kaçtılar pleksi esneme yapıyor ve messorlarda aralara tohum kalıntılarını sıkıştırıyorlar ve kendilerine kaçış yolu hazırlıyorlar ve kaçıyorlar sanctus gibi büyük tür beslemeni öneririm bu formicaryumda

073AA282-389A-49FB-AC64-CBD8634C67CE.jpeg

Keyifli hobiler

Barkın

Koloni
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Üye
Koloni boyutuna oranla gerçekten çok büyük bir formikaryuma geçirmişsiniz. Bu tavsiye ettiğimiz şeylerden biri değil. Koloninin aşina olduğu tüp ortamından böyle büyük bir alana geçirmeniz hiç doğru olmamış. Ölümler başlayacaktır, çok normal. Koloninin enerji seviyesi pert olmalı. Şekerli su verin koloniye ve eski hallerine dönebilmeleri için dua edin.

Diğer cinslere oranla messorların büyük formicaryuma geçirdiğimde ölümlerin yaşandığını kendi gözlerimle gördüm messorlar bu konuda diğerlerine göre daha hassas olduğunu düşünüyorum

el4nce

Koloni
Ekip
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
Stresli cinslerin hepsi için geçerli bu. Kendi gözlerinizle görmeniz cinsi daha hassas yapmıyor malesef. Direkt "Messor daha hassastır" demek kolay değil.

Topirak

Majör Karınca
Üye
Diğer cinslere oranla messorların büyük formicaryuma geçirdiğimde ölümlerin yaşandığını kendi gözlerimle gördüm messorlar bu konuda diğerlerine göre daha hassas olduğunu düşünüyorum
Haklısın bende messorlarımı formikaryuma geçirdiğimde kraliçe dahil tüm koloni öldü