Karıncalarda Koloni içi gruplaşma (feodalizm)

Antlantis

Nanitik
Üye
Karıncalar aralarında muhteşem bir sistem ve gruplaşmayla çalışır. Şimdi birazcık bunu detaylandıralım

Yuva içi gruplaşma: Karıncaların yuva içinde hepsinin ayrı ayrı görevleri vardır ve karıncalarda alanlarında zaman içersinde gelişir. Karıncalarda sonuna kadar bağlılık gösterilen bir feodalizm sistemi bulunmaktadır. Karıncalar her bir üyesine sonsuz güven içinde ve kin, nefret gibi duygular olmadan, tamamen işine ve kolonisine hizmet etmek için ömrünün sonuna kadar çalışmaktadır.
BKhbdX6GB8w6UtP0-637110702714873805.jpg

Feodalizm sistemi nedir: feodalizm sistemi belli başlı bölümlerden oluşan bir nevi toplum sınıflandırmasıdır. Ortaçağ avrupasındaki derebeylik sistemi denebilir.

Karıncalarda feodalizm sistemi: Karıncalarda Kast sisteminde;
1. Bölümde kraliçe ve prensler bulunmaktadır bu grubun üyelerin görevi koloniyi çoğaltmaktır. Bu grubun mensupları yapı olarak işçilerden daha gelişmiştir.

2. Bölümde koloniyi koruyan askerler bulunmaktadır. Koloninin iç ve dış otoritesini sağlamak ve dış etkenlere karşı savunmak için çabalarlar. Vücut yapısı savaşmak için daha uygundur.

3. Bölümde kolonin işlerini yapan işçiler bulunmaktadır. İşçiler yuvayı büyütmek, yemek getirmek, yumurtalarla ilgilenmek ve kraliçeyle ilgilenmekle görevlidir.

Benim oldukça ilgimi çeken bu konuyu, sizlerede anlatmaya çalıştım umarım işinize yaramış ve ilginizi çekmiştir.

sevgilerimle Yusuf Yaman (Antlantis)

Son düzenleme:

MGPrime

Nanitik
Üye
Karıncalar aralarında muhteşem bir sistem ve gruplaşmayla çalışır. Şimdi birazcık bunu detaylandıralım

Yuva içi gruplaşma: Karıncaların yuva içinde hepsinin ayrı ayrı görevleri vardır ve karıncalarda alanlarında zaman içersinde gelişir. Karıncalarda sonuna kadar bağlılık gösterilen bir kast sistemi bulunmaktadır. Karıncalar her bir üyesine sonsuz güven içinde ve kin, nefret gibi duygular olmadan, tamamen işine ve kolonisine hizmet etmek için ömrünün sonuna kadar çalışmaktadır.

hint-kast-sistemi.jpg

Kast sistemi nedir: kast sistemi belli başlı bölümlerden oluşan bir nevi toplum sınıflandırmasıdır.

Karıncalarda kast sistemi: Karıncalarda Kast sisteminde;
1. Bölümde kraliçe ve prensler bulunmaktadır bu grubun üyelerin görevi koloniyi çoğaltmaktır. Bu grubun mensupları yapı olarak işçilerden daha gelişmiştir.

2. Bölümde koloniyi koruyan askerler bulunmaktadır. Koloninin iç ve dış otoritesini sağlamak ve dış etkenlere karşı savunmak için çabalarlar. Vücut yapısı savaşmak için daha uygundur.

3. Bölümde kolonin işlerini yapan işçiler bulunmaktadır. İşçiler yuvayı büyütmek, yemek getirmek, yumurtalarla ilgilenmek ve kraliçeyle ilgilenmekle görevlidir.

Benim oldukça ilgimi çeken bu konuyu, sizlerede anlatmaya çalıştım umarım işinize yaramış ve ilginizi çekmiştir.

sevgilerimle Yusuf Yaman (Antlantis)
Teşekkürler Yusuf, cidden güzel konular açıyorsun. Tebrik ediyorum seni..

cnx

Pupa
Üye
Bu bilgiler için teşekkür ederiz.Ileride işimizi görür (y)

haryn

Larva
Üye
Eline Sağlık. Şimdi karıncalar ile hindular arasındaki farkı anlatabilecek varmı aısopgklşasg :)

Antlantis

Nanitik
Üye
Arkadaşlar Kast sistemindense feodalizm sistemi daha uygun olduğundan onla değiştirdim bilgilerinize.

Argentavis

Kraliçe
Moderatör
Yardımsever
Üye
İlgi çekici bir konu, eline sağlık. :)

spideryagiz

Yumurta
Üye
Çok enterasan bir yazı olmuş, teşekkür ederiz ❤️❤️

Neixtro

Larva
Üye
Hem ilgi çekici hem de iyi bir konu teşekkürler.

Antlantis

Nanitik
Üye
Yardımcı olabildiysem ve ilginizi çektiyse ne mutlu bana.

ErdemPlt

Yumurta
Üye
Eline sağlık dostum, çok güzel olmuş. 🙂