Karıncalar kıyma ile beslenmesi

Casstien

Yumurta
Üye
Bazı kişiler karıncalara kıyma ceriyor bu sağlıklımı?, protein yerine geçer mi? Canlı yem (böcek larva gibi) yerine verilebilirmi
Bende canlı yem kullanmak istemiyorum ama karıncalar proteinsiz kalırlar .

Argentavis

Kraliçe
Moderatör
Yardımsever
Üye
Kıyma vermek sorun olmaz fakat her koloni kabul etmeyebilir.

Şu konuya bakabilirsiniz:

PRS.macro

Süper Koloni
Deneyimli Hobici
Üye
Hocam konunun tartışıldığı başlığın altına sorsaydınız keşke, her şeye başlık açmak kirlilik ve kalabalık yaratıyor yalnızca.

haryn

Larva
Üye
Çok az koy yiyolarsa yerler yemiyorlarsa alırsın geri türe koloniye göre değişir.

Mr_bdm

Yumurta
Üye
Ben haftada 2 kere verip bi 5 6 saat sonra geri aldım galiba çok geldi ve bir iki ölü karınca gördüm şuan saldım kıyma vermeyi ama ölen karıncalara karşı bir süru yumurta aldım üretimi çok arttırıyor onu da belirteyim.

EfeAkkurt-_-

Larva
Üye
Bazı kişiler karıncalara kıyma ceriyor bu sağlıklımı?, protein yerine geçer mi? Canlı yem (böcek larva gibi) yerine verilebilirmi
Canlı yem almadan karınca brslemek istiyorsan Messor, Tetramorium veya phedule beslemeni öneririm

Egzomen1

Yumurta
Üye
Ara sıra protein ve karıncalara kilo aldırmak için verilebilir ama genellikle canlı yem ile beslemeni öneririm

melihgokcen

Pupa
Üye
Ara sıra protein ve karıncalara kilo aldırmak için verilebilir ama genellikle canlı yem ile beslemeni öneririm
Karıncalara kilo aldırmak için?? Tamam yağ oranı yüksek ama gecko mu bu? Karıncalarda kilo alma diye bir şey yok.