Karıncalar balık yemi ile beslenir mi?

Casstien

Yumurta
Üye
Karıncaları balık yemiyle besleyenleri gördüm bunun zararı var mı protein ve canlı yem yerine kullanılabilir mi?
Ben canlı yem kullanmak istemiyorum yani onun yerine ne kullanabilirim?

Heaz

Yumurta
Üye
neden kullanmak istemiyorsun bilmiyorum ama internetten satın almakdan veya fazla gelince bitmeyeceği için kullanmak istemiyorsan olta satan yerlerde canlı yemlerde var oralardanda alabilirsin

Casstien

Yumurta
Üye
Evde mori kurdu filan zaten annemden karınca için çok zor izin aldım moria kurduna filan asla izin vermiyor

EfeAkkurt-_-

Larva
Üye
Karıncaları balık yemiyle besleyenleri gördüm bunun zararı var mı protein ve canlı yem yerine kullanılabilir mi?
Messır ve ya Tetramorium besleyip karıncalarını kuş yemi ile besleyebilirsin ama ekstradan protein de takviye yaparsan iyi olur. (salam sucuk kıyma yumurata beyazı fıstık vs. gibi)

seehachiko

Yumurta
Üye
Canlı yem gerektirmeyen türler bakabilirsin, hasatçı karınca türlerine vs.

Alper

Pupa
Üye
alternatif olarak ihtiyaçlarını protein içerek balık yemleriyle karşılayabilirsin. ben de bazen veriyorum ama genelde un kurduyla besliyorum. sadece balık yemiyle beslemek ne kadar sağlıklı olur bilmiyorum