Karınca Yemek

Remos

Yumurta
Üye
Merhaba arkadaşlar bir kaç gündür forumda karıncaların protein ihtiyacı olduğunu falan okudum bende herhangi bir protein verebileceğim bir şey yok karıncalar için
evden sinek gibi hamamböceğini versem bu karıncalar için herhangi bir sağlık sorunu oluşturur mu?

Tito

Yumurta
Üye
Evet olur çünkü o böceklerde parazit v.b hastalıkları olabilir bu nedenle vermemeni öneririm protein olarak haşlanmış tavuk eti verebilirsin.

Remos

Yumurta
Üye
Evet olur çünkü o böceklerde parazit v.b hastalıkları olabilir bu nedenle vermemeni öneririm protein olarak haşlanmış tavuk eti verebilirsin.
Kıyma versem uygun mudur? Tuğkan abinin son videosunda kıymadan bahsedilmişti

Tito

Yumurta
Üye
Evet eskiden Facebook grubumuza da paylaşım yapılmıştı. Verenler olmuştu ama ben denemedim daha hiç ve hangi tür ile ilgilenmektesin ? Onunda soylersen daha iyi yardımcı olabilirim

Remos

Yumurta
Üye
Evet eskiden Facebook grubumuza da paylaşım yapılmıştı. Verenler olmuştu ama ben denemedim daha hiç ve hangi tür ile ilgilenmektesin ? Onunda soylersen daha iyi yardımcı olabilirim
henüz bir tane beslemiyorum sadece bilgi edinmek amacıyla sormuştum

Tito

Yumurta
Üye
Hmm. Güzel hobiye başlamadan araştırma yapman çok iyi ama hobiye başladığında o türe göre de besin alışkanlığı değişkenlik gösterir. Örn : Messor türü hassatci karincalardïr daha çok buğday gibi besinler ile beslenir. Ama Cataglyphis türü ise etçil dir ve türden türe besinler değişebiliyor.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Başarılar.

ardaacar25

Larva
Üye
genelde insanlar unkurduyla besler bahçeden vb aldığın böceklerdede protein vardır fakat ilaçlamalar dolayısyla ölmeyen canlılar senin karınca koloninbi bitirebilir bu nedenle risklidir eğer ben kurt beslemem diyorsan messor besleyebilirsin unkurduna ihtiyaç yok versen iyi olur ama messor olsada

beratulker

Yumurta
Üye
Merhaba arkadaşlar bir kaç gündür forumda karıncaların protein ihtiyacı olduğunu falan okudum bende herhangi bir protein verebileceğim bir şey yok karıncalar için
evden sinek gibi hamamböceğini versem bu karıncalar için herhangi bir sağlık sorunu oluşturur mu?
Ben messorlara ayrı zamanlar da evde bulunan hamam böceği ve örümcek verdiğim de hiç ilgilenmemişlerdi şimdilik tohumla devam ediyorum.

EmirGulmen

Yumurta
Üye
un kurdu besleyebilirsin ufak bir kap içerisinde bunun karınca çiftliğimde videoları var oraya bakmanı tavsiye ederim

mert220

Yumurta
Üye
Kıyma versem uygun mudur? Tuğkan abinin son videosunda kıymadan bahsedilmişti
coğu tür kıymayı kabul etmez ama yinede dene yerlerse iyi olur.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

evden sinek gibi hamamböceğini versem bu karıncalar için herhangi bir sağlık sorunu oluşturur
sinek vermenı önermem ama hamam böceği bulursan bi kaba koy 1-2 hafta hamam böceğine baktıkdan sonra verebilirsin