Karınca ne ile beslenebilir ?

Antquenn

Larva
Üye
7-8 İşçili Tapinoma sp. kolonim var . Bu sabah dışarıdan bir böcek bulup ikiye ayırıp verdim şekerli su ile , şekerli suyu bayağı içtiler kraliçede canlı yemi bayağı içine kadar deldi sonra formda bazı arkadaşlarımın bana tavsiyesi üzerine canlı yemi koyuşumdan 30 dakika sonra geri aldım parazit olabilir diye bende proteinsiz kalmasınlar diye sabah haşladığım bir parça küçük eti soğutarak ve suyunu sıkarak verdim birkaç işçi üzerinde ısırıyor gibi hareketler yapıyor, protein ihtiyacını bu şekilde karşılayabilirler mi yoksa un kurdu dışında kolayca bulabileceğim başka canlı yem var mıdır bu kar nedir ?

IMG_20230709_020754.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Barkın

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Protein ihtiyaçlarını etten karşılayabilirler ama bu onlar için zorlayıcı olabilir. Karıncaların çiğneme yeteneği yoktur daha çok jelimsi kıvamdaki protein kaynaklarını kolaylıkla yutarak/emerek tüketirler. Dışarıdan aldığınız böceklerin ilaçlanmadığından emin olun, sonra yakaladığınız böcekleri dondurup verin. Dondurma işlemi parazitlerin bütününe yakınını öldürebilir. "30 dakika sonra geri aldım parazit olabilir diye" Kurduğunuz bu cümlenin mantıklı bir tarafı yok parazitli böceği karıncaya hiç vermemelisiniz. Canlı yem beslemenize aileniz izin vermiyorsa canlı yemi alıp buzlukta dondurun.