Karınca malzemelerini nereden temin edebilirim? Uçuş hakkında sorular...

yusufyildizubari

Yumurta
Üye
Merhaba herkese iyi günler benim birkaç sorum olacaktı zaman ayırırsanız mutlu olurum
Bende yeni yeni karınca hobisine ilgim oldu ve bu hobiyi yapmak istiyorum bir sınav öğrencisi olarak bu tempo içerisinde uğraşılabilecek bir hobi gerçekten iyi gelebilir.

1)Hatay'da yaşıyorum ve başlangıç olarak hasatçı messor kolonisi yapmak istiyorum bulunduğum bölgede messor quenler ne zaman uçar ve çiftleşir?

2)Hobi ile ilgili gerekli malzemeler test tüpü tüp tıpası transfer aparatı gibi ürünleri temin edebileceğim bir site öneriniz var mı?

Teşekkür ederim...

bulutsensei

Nanitik
Üye
Merhaba herkese iyi günler benim birkaç sorum olacaktı zaman ayırırsanız mutlu olurum
Bende yeni yeni karınca hobisine ilgim oldu ve bu hobiyi yapmak istiyorum bir sınav öğrencisi olarak bu tempo içerisinde uğraşılabilecek bir hobi gerçekten iyi gelebilir.

1)Hatay'da yaşıyorum ve başlangıç olarak hasatçı messor kolonisi yapmak istiyorum bulunduğum bölgede messor quenler ne zaman uçar ve çiftleşir?

2)Hobi ile ilgili gerekli malzemeler test tüpü tüp tıpası transfer aparatı gibi ürünleri temin edebileceğim bir site öneriniz var mı?

Teşekkür ederim...
hocam bende senin gibi sınav senesindeyim, buna yeni yeni heves ettim. bir arkadaştan gördüğüm bir site vardı. dm üzerinden yazarsan eğer gönderebilirim burda reklam gibi olmasın.

EgzotikHane

Larva
Üye
İlk önce hobiye hoşgeldin.
Genel olarak messorlar mart sonu nisan başı gibi başlar hazirana kadar devam eder Hatay için de böyledir diye düşünüyorum Hatay'da yaşayan bir hobici dostumuz varsa daha net bir cevap verir.
İkinci soruna cevabım Ant Store Turkey var bakabilirsin Ersin abi ürünleri gayet iyi.

Krestav

Larva
Üye

Teşekkür ederim...
Hataya göre yorum yapamam ama mart sonu eylül ortası, ekim ortası gibi zamanlarda ''genelde'' uçuş yaparlar diğer zamanlarda da bulman mümkün tabi ki soğuk havalar ve kış ortası hariç

yusufyildizubari

Yumurta
Üye
Genel olarak messorlar mart sonu nisan başı gibi başlar hazirana kadar devam eder Hatay için de böyledir diye düşünüyorum Hatay'da yaşayan bir hobici dostumuz varsa daha net bir cevap verir.
İkinci soruna cevabım Ant Store Turkey var bakabilirsin Ersin abi ürünleri gayet iyi.
Teşekkür ederim önümde birkaç ay daha var bu hobi hakkında fazlasıyla bilgi alıp başlamak iyi olacak 😀
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Hataya göre yorum yapamam ama mart sonu eylül ortası, ekim ortası gibi zamanlarda ''genelde'' uçuş yaparlar diğer zamanlarda da bulman mümkün tabi ki soğuk havalar ve kış ortası hariç
Teşekkür ederim hocam.

Son düzenleme:

OrzelKova

Yumurta
Üye
Uçuş hakkında bilgileri bu videodan öğrenebilirsin bana da buradan biri söyledi bu videoyu açıklayıcı bir anlatım. Karınca çiftliğim kanalı=
Birde google karınca uçuş dönemleri yazarsan çıkacaktır.

EmreSefa

Yumurta
Üye
Ant store turkey güvenilir mi ? Hiç alışveriş yaptınız mı ? Ürünleri güzel ve makul fiyatlı ama yeterince emin olmadan böyle şeylere karar veremiyorum.