Karınca için Başlangıç Seti Ne Almalıyım?

Jooixe

Yumurta
Üye
Bir formikaryum kurmak istiyorum ve bunun için hiçbir bilgiye sahip değilim bana önerebileceğiniz set var ise yazabilirmisiniz?

Ayrıca dikkat etmem konuları söyleyebilirmisiniz (suyu pamukla koy vs.)

Dediğim gibi hiçbir şekilde bir bigliye sahip değilim lütfen yararlanabileceğim ve tecrubeleriniz var ise bana söylerseniz çok memnun olurum
.
Teşekkür Ederim

typhoonates35

Yumurta
Üye
Bir formikaryum kurmak istiyorum ve bunun için hiçbir bilgiye sahip değilim bana önerebileceğiniz set var ise yazabilirmisiniz?

Ayrıca dikkat etmem konuları söyleyebilirmisiniz (suyu pamukla koy vs.)

Dediğim gibi hiçbir şekilde bir bigliye sahip değilim lütfen yararlanabileceğim ve tecrubeleriniz var ise bana söylerseniz çok memnun olurum
.
Teşekkür Ederim
Öncelikle hobiye hoşgeldin. Ben de bu hobiye yeni başlıyorum çok fazla araştırma yaptım. İlk olarak bakmak istediğin karıncayı belirle mesela benim Camponotus Sanctus. Daha sonra ilk işçiye kadar yem lazım mı değil mi bunu öğren. Başlangıç için test tüpü pamuk ve kırmızı asetat kağıdı yeterli olacaktır. Eğer dersen ki ben test tüpünde bakmak istemiyorum uzun süre boyunca 3d baskı kapıları olan(koloni büyüdükçe ara bölmeyi açıp genişletme imkanın olan) bir formicarium alabilirsin 5-8 işçi olunca formicariuma alsan sorun yaşamazsın diye düşünüyorum ama dediğim gibi en küçük alanda bakman lazım. Küçük bir outworld de başlangıç için fazlasıyla yeterlidir. Reklam yapmak gibi olmasın ama antstoreturkey ile kendi istediğim şeyler hakkında konuşurken baya yardımcı oldu. Ben kendim zec set alacağım ufak oynamalar yaparak. Sana tek önerim malum bir site var kraliçe karınca diye kanatlarını kopartıp yolluyor döllenmemişleri kraliçeyi bulabiliyorsan kendin bul bulamazsan da o malum siteden alma özelden yazarsan hangi site olduğunu söylerim. Şimdi siteden birisi vardır hakaret olarak algılar hiç başımız ağrımasın 😅.

Son düzenleme:

PRS.macro

Süper Koloni
Deneyimli Hobici
Üye
Hiçbir sete ihtiyacın yok. Satılan setlerin çoğu "yaratıcı düşünmeyi, pratik çözümler üretmeyi bilmeyip hazıra konmaya alışmış" insanlar için üretilmiş ürünler bana kalırsa ve fiyatları uçuk. Paran cebinde kalsın. Test tüpü ve pamuk alman yeterli. Setlerdeki ürünlere çok ihtiyaç duyarsan kendin yaparsın. Suluk yerine şişe kapağı koyduğunda da aynı görevi görüyor, illa para mı vermek gerekir? Formicarium istersen kendin yaparsın, istemezsen test tüpünde yer kalmadığında bir kabın içine koyup yeni test tüpleri ekleyerek alanı genişletirsin.
Kraliçenin bulunduğu bölge ışık almasın, fazla kontrol edip rahatsız etme.

Ayrıca hobiye yeni başlayan birinin yapması gereken temel şey bol bol araştırma yapmaktır.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Formicarium için fikir istiyorsan sanmıyorum ki youtube'da bu konuda onlarca video olmasın. Uzun süre tüp seni idare edecektir zaten(3-4 ay)

Son düzenleme: