Karınca Hobisine Başlamak İstiyorum

NarkoZZ

Yumurta
Üye
Karınca hobisine başlamak istiyorum fakat internet harici nerden deney tüpü alabilirim bilmiyorum. Araştırdım yeni başlayanlar için messor st türünü öneriyorlar. Bi de messor st uçus dönemi ne zaman ve nerelerde bulabilirim.

AurA

Yumurta
Üye
Messorlar Mart sonu, Nisan başı uçuşa başlar, deney tüplerini eczane ve kırtasiyelerde bulabilirsin. Dağ, bayır, orman, park vb. gibi yerlerde bulabilirsin.

Antlantis

İşçi Karınca
Üye
Karınca hobisine başlamak istiyorum fakat internet harici nerden deney tüpü alabilirim bilmiyorum. Araştırdım yeni başlayanlar için messor st türünü öneriyorlar. Bi de messor st uçus dönemi ne zaman ve nerelerde bulabilirim.
Size genel olarak başlangıç için uygun olan cinslerin uçuşlarından bahsedeyim. Messor ilkbahar sonbahar ağırlıklı uçar ve genelde kırsal bölgelerde toprak kısımlarda olurlar ek olarak tetramorium yazın daha çok, lasius yaz ve sonbahara doğru uçuş yaparlar, bunlar başlangıç için güzel cinslerden ve bakımlarıda kolaydır. Test tüpünü medikalcilerde veya kırtasiyelerde bulabilirsin.

Mantis_

Asker Karınca
Ekip
Deneyimli Hobici
Üye
Deney tüpleri internet haricinde bazı medikallerde, kırtasiyelerde vb yerlerde nadir de olsa oluyor. Ama bence en sağlamı internetten almak. Messor uçuşları mart-nisan ve eylül gibi yoğunlukta olur fakat sezonun ortalarında nadir de olsa bulabilirsin. Son olarak kendini tek bir cins için kısıtlama bence, yeni başlayanlar için çoğu cins uygundur.(Crematogaster, pheidole, lasius, tetramorium, tapinoma gibi.) Bu yüzden messor olarak değil de kraliçe olarak aramaya başlamanı tavsiye ederim.Forumdan veya discordtan bulduğun kraliçenin fotoğrafını atarsan da bir çok arkadaş cinsi konusunda yardımcı olacaktır ve seni bilgilendirecektir.

bulutsensei

İşçi Karınca
Üye
messorlar genelde nemin bol olduğu mart nisan aylarında uçuşlarını yaparlar, aynı zamanda deney tüpünü de nalburlara veya laboratuvar eşyası satan bir yer varsa ordan temin edebilirsiniz.