Karınca döllenmemiş olabilir mi?

umz

Yumurta
Üye
Merhaba, yaklaşık 5 ay önce 8-10 kadar messor (diye tahmin ediyorum) buldum, tüplere yerleştirdim fakat hiç yumurtlamadı, bulduğumda kanatları yoktu, kanatlarıniı koparmadan önce mi dölleniyor, döllenmeme ihtimali var mı,

Bir yerde Nisan ayi gibi yumurtlar diye yazıyordu, uzun zamandır sessiz ve stresi olmayan kapalı bir yerdeler, Nisan ayını beklemem mi gerekir vücut saatine göre teşekkürler

yuhi

Yumurta
Üye
Merhaba, yaklaşık 5 ay önce 8-10 kadar messor (diye tahmin ediyorum) buldum, tüplere yerleştirdim fakat hiç yumurtlamadı, bulduğumda kanatları yoktu, kanatlarıniı koparmadan önce mi dölleniyor, döllenmeme ihtimali var mı,

Bir yerde Nisan ayi gibi yumurtlar diye yazıyordu, uzun zamandır sessiz ve stresi olmayan kapalı bir yerdeler, Nisan ayını beklemem mi gerekir vücut saatine göre teşekkürler
fotoğraf atabilir misiniz? kraliçe olduğunu anlamamız için

hasany

Süper Koloni
Moderatör
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Rehberkolik
Üye
Kış başlangıcına doğru bulunan kraliçelerde oluyor bu durum. Kış uykusuna yatırsaydınız keşke.

umz

Yumurta
Üye
fotoğraf atabilir misiniz? kraliçe olduğunu anlamamız için
Merhaba, fotoğraf çekmek için bakayım istedim karşıma bunlar çıktı, uzun süre beklemiştim, yine de teşekkürler ilginize, şimdi diğerlerine de bakayım

Ekli dosyalar

• IMG_20230306_155118.jpg
    IMG_20230306_155118.jpg
    33.5 KB · Görüntüleme: 53

umz

Yumurta
Üye
Kış başlangıcına doğru bulunan kraliçelerde oluyor bu durum. Kış uykusuna yatırsaydınız keşke.
Aslında soğuk bir depoya kaldırdım, uzun süre orada beklediler, ayda 1 bakıyordum. Orasının derecesi 4-5 vardır diye tahmin ediyorum

Onlardan bir tanesini eve aldım, önce büyük vir bir yere aldım, sonrasında da küçük karınca suluğuna koyup biraz şekerli su ve kuş yemi koydum

Şimdi diğerlerini de temiz test tüplerine koyup şekerli su ve yem koyacağım, belki küçük bir parça şeker, buradan yazarım sonucu teşekkürler. Yapacaklarım yanlışsa yol gösterirseniz sevinirim

umz

Yumurta
Üye
Bu arada forum'a Yeni üyeyim, zaman bulursam eski yazılari okuyup öğrenmeye de çalışacağım

Begonza

Media
Üye
Aslında soğuk bir depoya kaldırdım, uzun süre orada beklediler, ayda 1 bakıyordum. Orasının derecesi 4-5 vardır diye tahmin ediyorum

Onlardan bir tanesini eve aldım, önce büyük vir bir yere aldım, sonrasında da küçük karınca suluğuna koyup biraz şekerli su ve kuş yemi koydum

Şimdi diğerlerini de temiz test tüplerine koyup şekerli su ve yem koyacağım, belki küçük bir parça şeker, buradan yazarım sonucu teşekkürler. Yapacaklarım yanlışsa yol gösterirseniz sevinirim
Messorlar zaten 16 derecenin altında kış uykusuna yatıyor yumurtlamaması normal

umz

Yumurta
Üye
Merhaba arkadaşlar, arkadaş bu, messor diye düşünüyorum, doğru mu, biraz araştırdim ama emin değilim size sormak istiyorum, ilk yumurtanın işçi olma süresi 30 gün civarında mıdır? İlk için çıktıktan sonra canlı yem olarak tırtıl parçası verebilir miyim, teşekkürler

Ekli dosyalar

• IMG_20230306_233322.jpg
    IMG_20230306_233322.jpg
    52.9 KB · Görüntüleme: 12
  • IMG_20230306_232920.jpg
    IMG_20230306_232920.jpg
    54.2 KB · Görüntüleme: 12

Begonza

Media
Üye
Merhaba arkadaşlar, arkadaş bu, messor diye düşünüyorum, doğru mu, biraz araştırdim ama emin değilim size sormak istiyorum, ilk yumurtanın işçi olma süresi 30 gün civarında mıdır? İlk için çıktıktan sonra canlı yem olarak tırtıl parçası verebilir miyim, teşekkürler
Cinsi messor dışarıdan bulunan canlılarla besleme yapılmamalıdır

Yunusemree

Larva
Üye
en başta kuş yemi verebilirsin daha sonra tırtıl yerine un kurdu verirsen daha sağlıklı olur sadece kuş yemide verebilirsin ama kolonin daha hızlı ve sağlıklı olması için un kurdu kara sinek gibi verilebilecek canlılar verebilirsin. iyi hobiler dilerim :)

umz

Yumurta
Üye
Teşekkürler, ilk yavru çıkışı 1- 1.5 ay mıdir, eğer öyleyse uzun süre bakmayacağım