Karınca çiftleştirme

karıncabuldum

Pupa
Üye
Arkadaşlar çiftleştirme yapmak için illa prens ve prenses aynı tür olması mı lazım ve aynı tür olsa bile farklı kolonilerden mi alacağız
.

Nazdravia

Nanitik
Üye
Aynı tür olması lazım farklı koloni olursa daha sağlıklı olur

Erendemirel654

Yumurta
Üye
Arkadaşlar çiftleştirme yapmak için illa prens ve prenses aynı tür olması mı lazım ve aynı tür olsa bile farklı kolonilerden mi alacağız
.
Aynı tür ve farklı kolonilerden prens veya prenses olması lazım aynı kolonideki prens ve prensesler çiftleşmez çiftleşse bile sağlıklı olmaz

karıncabuldum

Pupa
Üye
Aynı tür ve farklı kolonilerden prens veya prenses olması lazım aynı kolonideki prens ve prensesler çiftleşmez çiftleşse bile sağlıklı olmaz
sağlıklı olmaz derken nasıl yani
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

sağlıklı olmaz derken

bu arada dc varsa ekleyeyim

Emir1

Larva
Üye
sağlıklı olmaz derken nasıl yani

sağlıklı olmaz derken

bu arada dc varsa ekleyeyim
Daha güçsüz ve az ömürlü işçilerin doğması demek.

Berk1497

Pupa
Üye
Arkadaşlar aynı koloni prens ve prenses almayın lütfen. Çiftleşmezler. Karıncalar aynı koloni çiftleşmezler,sağlıksız falan olmaz yani direk çiftleşmezler. Çiftleşecek olsalar uçuş yapmadan kolonide hep beraberler çiftleşirler zaten. Kanatsız arayıp bulmaya özen gösterin, aceleci olmayın. Bulursunuz, sabırlı olun ve yürürken yerlere bakmayı ihmal etmeyin. Messorlar parke taş kaldırımlar arasında çok buldum ben, tavsiye ederim

Emir1

Larva
Üye
Arkadaşlar aynı koloni prens ve prenses almayın lütfen. Çiftleşmezler. Karıncalar aynı koloni çiftleşmezler,sağlıksız falan olmaz yani direk çiftleşmezler. Çiftleşecek olsalar uçuş yapmadan kolonide hep beraberler çiftleşirler zaten. Kanatsız arayıp bulmaya özen gösterin, aceleci olmayın. Bulursunuz, sabırlı olun ve yürürken yerlere bakmayı ihmal etmeyin. Messorlar parke taş kaldırımlar arasında çok buldum ben, tavsiye ederim
Bir düşünceyi çürütecekseniz kanıt sunmanız gerek.'Bu böyle olmaz' demeden önce araştırmalısınız.Bir prenses kendi kolonisinden bir prensle çiftleşmeyebilir zaten.Bunu ben de savunmuyorum.Birşeyin yanlış olması onun yapılamaz olmasını gerektirmez.Şöyle bir araştırmayı da bırakıyorum. https://www.researchgate.net/public..._in_immune_defence_in_the_ant_Formica_exsecta

Berk1497

Pupa
Üye
Öncelikle söylediğim ifadeler bir netice için, tahkir için değil. Hobiye yeni başlayan genç kardeşlerimiz hevesli olarak kolonilerin başında henüz uçmamış prens ve prensesleri toplayıp da hem onların canlarını tehlikeye atıp hem de kendi hevesleri kursaklarında kalmaması için.
Attığınız makalenin netice kısmına baktım, çok iyi değil İngilizcem eksiğim olabilir ama çalışmanın akrabalıktan bahsettiğini görüyorum, aynı kolonideki prens ve prensesleri kast ettiğinden emin miyiz sizce?

muhammetbozbulut

Larva
Üye
Sadece aynı tür olması yetmez aynı koloni de olmaz ensest üreme yapmazlar farklı kolinelerden olacak.