Karinca bulamıyorum

ruzgar144

Yumurta
Üye
Osmaniye'de yaşamaktayım havalar aşırı soğuk , dışarı çıkıp sürekli aramama rağmen bir türlü kraliçeye denk gelemiyorum. Özellikle yapmam gereken birşey var mı ? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

drusus

Nanitik
Üye
Osmaniye'de yaşamaktayım havalar aşırı soğuk , dışarı çıkıp sürekli aramama rağmen bir türlü kraliçeye denk gelemiyorum. Özellikle yapmam gereken birşey var mı ? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Belirli bir tarih vermek yanlış olacağı için genel olarak soğuk havalarda bulmanızın aşırı zor olduğunu söyleyebilirim :). Havalar ısınınca rüzgarsız günlerde ufak yürüyüşlere çıkarak düzlük arazilerde, çok çimenlerle kaplı olmayan zeminin gözüktüğü yerlerde şansınıza da bağlı olarak bir anda önünüze çıkabilir. Yine de kimse bunun kesin olacağını söyleyemez, bir gün evinizde ayağınıza kadar da gelebilir bir ay da arayıp bulamayabilirsiniz.

PRS.macro

Süper Koloni
Deneyimli Hobici
Üye
Nisanın sonlarına doğru sıcak havalarda yağan yağmurlardan sonra arayın özellikle.

Alper

Pupa
Üye
cevabı kendin vermişsin zaten. aşırı soğuk. ısınmasını beklemelisin

scragga

Yumurta
Üye
Arkadaşlar gerekli cevapları vermişler. İstersen yapacağım çekilişle hem koloni hem formikarium sahibi olma şansın olur. Antalya'dayım erken uçuş olur genelde osmaniye ye göre fazla toplarsam senide listeye yazarım hediyem olur.