Karınca Boost İşlemi

bulutsensei

İşçi Karınca
Üye
selamlar arkadaşlar, boost işlemi ne işe yarar ve nasıl yapılır? hangi türlerde olur? herhangi bir zararı veya yararı var mıdır merak ediyorum. cevaplayabilecek olanlara şimdiden çok teşekkür ediyorum. :)

Ardacan

Yumurta
Üye
Boostun bildiğim kadarıyla bi zararı yok ama ben kolonimi boostlicam diyip 1 hafta boyunca her gün yem verip sonrasında 3 günde 1 vermeye falan başlarsan sıkıntı çıkar her zaman uygulayabileceğin bi diyet belirlemelisin

Alishn0

Yumurta
Üye
selamlar arkadaşlar, boost işlemi ne işe yarar ve nasıl yapılır? hangi türlerde olur? herhangi bir zararı veya yararı var mıdır merak ediyorum. cevaplayabilecek olanlara şimdiden çok teşekkür ediyorum. :)
Çoğu türü boostlaya bilirsin diye biliyorum boostamanın asıl amacı karinca kolonisinin büyümesini hizlandırmak diye biliyorum
Yanlışım varsa düzeltirseniz sevinirim

BerknatKurt

Yumurta
Üye
boostlama kolonini hızlı büyümesini sağlar. Diğer arkadaşlarında dediği gibi. Canlı yemler, ballı veya şekerli sular verebilirsin.

Mantis_

Asker Karınca
Ekip
Deneyimli Hobici
Üye
Karıncalar besin ve alana göre üreyen canlılar😎 Boostdaki amaç kaba bir tabirle koloniye proteini dayamaktır. Boost işlemi daha kaliteli yem ve daha sık besleme sıklığı ile yapılır. Kaliteli yemden kastım besin değeri daha iyi yemlerdir. Sıcaklık çok olmayacak şekilde arttırılmalıdır. Boost işleminden sonra yukarida arkadasın dediği gibi koloniye vereceğiniz besinlerin sıklığını birden düşürmemek gerekir. Mesela boost sırasında koloninizi 1 gün arayla besliyodunuz. Boostu bitirmek istediniz, yapacağınız şey bir süre boyunca koloniyi 1-2 gün aralıkla beslemektir.( gittikçe 2 gün aralıklı besleme artmalı.) Böyle böyle besleme açısından istediğiniz düzeni yavaş yavaş oturtabilirsiniz.

Alishn0

Yumurta
Üye
Karıncalar besin ve alana göre üreyen canlılar😎 Boostdaki amaç kaba bir tabirle koloniye proteini dayamaktır. Boost işlemi daha kaliteli yem ve daha sık besleme sıklığı ile yapılır. Kaliteli yemden kastım besin değeri daha iyi yemlerdir. Sıcaklık çok olmayacak şekilde arttırılmalıdır. Boost işleminden sonra yukarida arkadasın dediği gibi koloniye vereceğiniz besinlerin sıklığını birden düşürmemek gerekir. Mesela boost sırasında koloninizi 1 gün arayla besliyodunuz. Boostu bitirmek istediniz, yapacağınız şey bir süre boyunca koloniyi 1-2 gün aralıkla beslemektir.( gittikçe 2 gün aralıklı besleme artmalı.) Böyle böyle besleme açısından istediğiniz düzeni yavaş yavaş oturtabilirsiniz.
Normal besleme sıklığı ne kadar olmalı

Ardacan

Yumurta
Üye
Peki mesela bi un kurdumu yoksa onu parça parça mi vermek lazim biraz bilgilendirebilir misinuz
un kurdunun boyutuna ve işçi sayısına görede değişir az işçili koloniye 1 mikro yetebilir un kurdu büyük olunca ben genelde kafasından kesiyorum birde ortadan bölüp veriyorum çok fark eden şeyler değil