Karınca beslemek istiyorum, hangi türle başlamalıyım?

Berkayaz

Yumurta
Üye
Ben şuana kadar hiç karınca beslemedim ve Tuğkan abininde kanala geri dönmesiyle karınca beslemek istiyorum ilk hangi türle başlamalıyım ve püf noktaları nelerdir ilk başliyanlar için ne yapmalıyız?

Moderatör tarafında düzenlendi:

fureagle

Pupa
Üye
Ben şuana kadar hiç karınca beslemedim ve tugkan abininde kanala geri dönmesiyle karınca beslemek istiyorum ilk hangi türle başlamalıyım ve püf noktaları nelerdir ilk başliyanlar için naapmaliyiz
Messor,camponoctus,tetrimorium gibi türleri önerebilirim.Zaten forumda hepsinin rehberi var ordan püf noktalarını ve bakım şartlarını öğrenebilirsin.Aklına taklıan birşey olursa biz herzaman burdayız(y)

Onlorot

Pupa
Üye
İlk karınca için Messor, Lasius, Tetramorium, Pheidole uygun cinsler. Camponotus da beslenebilir ama bunlara göre 1 tık zor kaçar.

Antlantis

İşçi Karınca
Üye
Ben şuana kadar hiç karınca beslemedim ve tugkan abininde kanala geri dönmesiyle karınca beslemek istiyorum ilk hangi türle başlamalıyım ve püf noktaları nelerdir ilk başliyanlar için
Messor, Tetramorium, lasius, Tapinoma gibi cinsleri önerebilirim. Bakımları kolaydır ve çok emek istemez ancak mutlaka bilgi edinmeniz gerekir cinsler hakkında. Genel olarak 24-25 derecede bakabilirsin ve tüpte ki su nemide sağlar. Haftada 2-3 kez protein kaynağı (et, canlı yem vb.) ve enerji kaynağı (şekerli su, ballı su vb.) vermen gerekir.

Evet

Yumurta
Üye
Ben şuana kadar hiç karınca beslemedim ve tugkan abininde kanala geri dönmesiyle karınca beslemek istiyorum ilk hangi türle başlamalıyım ve püf noktaları nelerdir ilk başliyanlar için naapmaliyiz.
İlk yapman gereken Karınca Çiftliğim kanalının tüm videolarını izlemen.Ciddiyim.

bulutsensei

İşçi Karınca
Üye
hocam messor, camponotus, lasus ve tetramorium sizin için daha kolay olur fakat konu açmadan önce sağ üste bulunan arama kutusunu kullanmanı öneririm. gereksiz açılan konular forumda yer kaplıyor. :)
Ben şuana kadar hiç karınca beslemedim ve tugkan abininde kanala geri dönmesiyle karınca beslemek istiyorum ilk hangi türle başlamalıyım ve püf noktaları nelerdir ilk başliyanlar için naapmaliyiz

tarikkapakli

Yumurta
Üye
Evinin yakkınında bulduğun ile başla zaten ordaki havaya alışık olacaktır ve daha kolay büyütürsün.