Karınca beslemek isteyen arkadaşlar için malzeme listesi

Muhammet18

Pupa
Üye
1)deney,test tüpü
Deney ve ya test tüpleri koloninizi kurmadan önce kraliçeyi aldığınız yerdir koloniyi bir deney tüpünde (tüpün ve koloni işçisinin büyüklüğüne göre)20 ila 200 işçi bakabilirsiniz

2)pamuk
Pamuk yerine başka hiç bir şey olmaz diyebiliriz çünkü hem test tüpünde suyu tuttuğumuz yere koyarız hemde tüpü kapatmak için kullanırız

3)kulak temizleme çubuğu
Bu çubukları hem temizlik icin hemde şekerli su verebilmek için kullanabilirsiniz.ayni zamanda köşedeki pislikleri alabilirsiniz

4)tohum
Tohumları hasatçı (messor,tetramorium, pheidole,cataglipis,vb.)türlerde kullanırız bı hekim messorlarin ana yemi tohumdur

5)canlı yem, alternatif yem
Canlı yemleri(un kurdu,morio kurdu,bufalo kurdu,tartara,dubia,vb.)koloninizi protein ihtiyacını karşılamak için kullanırız evinize canlı yem alamıyorsanız alternatif yemlere başvurabilirsiniz(karınca jolesi,yumurta beyazı,salam,sosis,vb.)

6)cam, pleksi kutu
Cam veya pleksi kutuyu koloniniz büyüyünce (test tüpünde besleyemez hale gelince)daha rahat besleme yapabilmek için kullanırız

Bazı eklentiler:

1.)çöp şiş
Çöp şişi koloninize şekerli su vermek için veya kaçan bir işçiyi yakalamak için kullanılabilir

2.)damlalık
Damlalık koloninize çok daha kolay şekerli su normal su vermek için kullanılabilir

Hobimiz için malzeme listemiz bu kadar iyi hobiler 😄

Barkın

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
1)deney,test tüpü
Deney ve ya test tüpleri koloninizi kurmadan önce kraliçeyi aldığınız yerdir koloniyi bir deney tüpünde (tüpün ve koloni işçisinin büyüklüğüne göre)20 ila 200 işçi bakabilirsiniz

2)pamuk
Pamuk yerine başka hiç bir şey olmaz diyebiliriz çünkü hem test tüpünde suyu tuttuğumuz yere koyarız hemde tüpü kapatmak için kullanırız

3)kulak temizleme çubuğu
Bu çubukları hem temizlik icin hemde şekerli su verebilmek için kullanabilirsiniz.ayni zamanda köşedeki pislikleri alabilirsiniz

4)tohum
Tohumları hasatçı (messor,tetramorium, pheidole,cataglipis,vb.)türlerde kullanırız bı hekim messorlarin ana yemi tohumdur

5)canlı yem, alternatif yem
Canlı yemleri(un kurdu,morio kurdu,bufalo kurdu,tartara,dubia,vb.)koloninizi protein ihtiyacını karşılamak için kullanırız evinize canlı yem alamıyorsanız alternatif yemlere başvurabilirsiniz(karınca jolesi,yumurta beyazı,salam,sosis,vb.)

6)cam, pleksi kutu
Cam veya pleksi kutuyu koloniniz büyüyünce (test tüpünde besleyemez hale gelince)daha rahat besleme yapabilmek için kullanırız

Bazı eklentiler:

1.)çöp şiş
Çöp şişi koloninize şekerli su vermek için veya kaçan bir işçiyi yakalamak için kullanılabilir

2.)damlalık
Damlalık koloninize çok daha kolay şekerli su normal su vermek için kullanılabilir

Hobimiz için malzeme listemiz bu kadar iyi hobiler 😄

Cataglyphis lerin ana besini tohumlar değildir

Damlalık yerine şırınga daha iyi bir alternatiftir

Sosis sucuk gibi içerisinde tuz olan yiyecekler karıncalara zararlıdır

Muhammet18

Pupa
Üye
Cataglyphis lerin ana besini tohumlar değildir

Damlalık yerine şırınga daha iyi bir alternatiftir

Sosis sucuk gibi içerisinde tuz olan yiyecekler karıncalara zararlıdır
1. Olarak çata larin ana yemi olarak söylediğimi görmedim ama yediklerini biliyorum2.olarak ordada yazdığım gibi damlalık ta eklentilerde yani zorunlu denemez
3. Olarak ta. Sosisli hiç denemedim ama salama bayılarak yiyorlar zararlıdır diyemeyiz çünkü sokakta bir koloni gorduysen o koloni yemeklerini çöplerden buluyorlar oyuzden kullanilabilir

Barkın

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
2. Yi yazıp sildiniz herlade 1 den 3 e atlamışsınız

Sosisi yemeleri zararsız olduğu anlamına gelmez nasıl bir çıkarım yaptınız hiç anlamadım açıkçası

Zararsız olduğunu kanıtlamak istiyorsanız tuzun karıncalara zararlı olmadığını kaynakları ile belirtmeniz gerekir

Muhammet18

Pupa
Üye
2. Yi yazıp sildiniz herlade 1 den 3 e atlamışsınız

Sosisi yemeleri zararsız olduğu anlamına gelmez nasıl bir çıkarım yaptınız hiç anlamadım açıkçası

Zararsız olduğunu kanıtlamak istiyorsanız tuzun karıncalara zararlı olmadığını kaynakları ile belirtmeniz gerekir
2 orda arada kalmış

Sosis zararlı olmadığını söylemedim sadece yiyebilirler dedim

Barkın

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Bende diyorum ki zararlı olmadığını kanıtlayın çünkü beslemek için zarar veriyorsunuz

Son düzenleme: