Karaliçe larınca nasıl bulunur?

Casstien

Yumurta
Üye
Kraliçe karıncayı nasıl bulacağımı biliyorum ancak nerden bulacağım yani bir yuva başında oluyorlar genelde diye biliyorum ama aradığomda çok fazla yuvayla karşılaşamadım

ramix

Larva
Üye
Kraliçe karıncayı nasıl bulacağımı biliyorum ancak nerden bulacağım yani bir yuva başında oluyorlar genelde diye biliyorum ama aradığomda çok fazla yuvayla karşılaşamadım
Yuva başlarındakiler kraliçe değil prens ve prensestir. 20 derecenin üstündeki rüzgarsız nemli günlerde yol kenarlarında bulma ihtimalin yüksek gözüm sürekli yerde olsun. Ha eğer yuva ağzında kanatlı karıncalar görürsen gün içinde sık sık kontrol et uçmaya hazırlanıyorlardır. Çiftleşince ve kanatlarını bırakınca alırsın. Çiftleşmeden alma

MCS

Larva
Üye
Yuva başındaki karınca döllenmemiş olacağı için boşuna almış olursun dostum. Şehrindeki uçuş günlerini takip etmek lazım, uçuş günü olduğu zaman yere bakarak yürürsen mutlaka dikkati çekiyor zaten kocaman kanatlı-kanatsız karıncalar panik bir şekilde yuva arıyor