Kaç işçiye kadar dayanır?

KaanDE

Yumurta
Üye
Merhaba böyle bir formikaryum almayı düşünüyorum ölçüleri 20x20cm ortalama kaç işçide kullanmaya başlanır ve ne kadar süre kullanılır?

Ekli dosyalar

• formi.PNG
    formi.PNG
    377.8 KB · Görüntüleme: 51

Calvus

Yumurta
Üye
Merhaba böyle bir formikaryum almayı düşünüyorum ölçüleri 20x20cm ortalama kaç işçide kullanmaya başlanır ve ne kadar süre kullanılır?
50 işçi için çok büyük gelir benim fikrim 150-200 işçi arası transfer etmen daha iyi olur.

KaanDE

Yumurta
Üye
peki az işçi varken Tuğkan abinin yaptığı bu sistemi kullanabilir miyim? işçiler çoğalınca diğer formikaryuma geçerim.

Ekli dosyalar

• outworld.PNG
    outworld.PNG
    319.9 KB · Görüntüleme: 22

Almuud

Yumurta
Üye
Ne kadar girinti çıkıntıları yüzünden estetik gözükmese de modüler formi. olayı çok rahatlatıcı. Koloni küçükken 1 parça büyüdükçe ekliyorsunuz.

Benim yaptığım formi. tasarımlarında son foruma yolladığım 15X20 cm yüksekliğinden dolayı karıncalar duvarlarda da duruyorlar 250-300 işçiye kadar idare edebileceğini düşünüyorum ki benim tasarımımda derece nemlendirme bölmeleri de var. Bu tasarım 20X20 kare nemlendirme alttan yükseklikte kötü görünmüyor bence en az 300-350 ye kadar idare eder. Daha deneyimli arkadaşlarda değerlendirsinler ama benim düşüncem bu yönde

exxper

Yumurta
Üye
Ne kadar girinti çıkıntıları yüzünden estetik gözükmese de modüler formi. olayı çok rahatlatıcı. Koloni küçükken 1 parça büyüdükçe ekliyorsunuz.

Benim yaptığım formi. tasarımlarında son foruma yolladığım 15X20 cm yüksekliğinden dolayı karıncalar duvarlarda da duruyorlar 250-300 işçiye kadar idare edebileceğini düşünüyorum ki benim tasarımımda derece nemlendirme bölmeleri de var. Bu tasarım 20X20 kare nemlendirme alttan yükseklikte kötü görünmüyor bence en az 300-350 ye kadar idare eder. Daha deneyimli arkadaşlarda değerlendirsinler ama benim düşüncem bu yönde
300 350 ağzına kadar dolu olur yumurta üretimi azalır bence

Kadadul

Yumurta
Üye
60 işçi varsa bazı odaları pamukla kapatıp koyun koloni büyüdükçe oda açarsınız sonrada dış kısma olan girişi açarsınız

ATHENA

Yumurta
Üye
peki az işçi varken Tuğkan abinin yaptığı bu sistemi kullanabilir miyim? işçiler çoğalınca diğer formikaryuma geçerim.
EVET EN MANTIKLISI O FAKAT TUĞKAN ABİNİN YAPTIĞI MAX 100 İŞÇİ ALSA (ZOR) ALICAĞIN FORMİKARYUM 100 İŞÇİ İÇİN BİRAZ BÜYÜK O YÜZDEN TUĞKAN ABİNİN YAPTIĞININ AYNISINI YAP FAKAT 2 TEST TÜPÜ KOYMANI TAVSİYE EDERİM......