Jumping Spider Hakkında

Bronze

Yumurta
Üye
Jumping spiderıma sinek verdim yaklaşık beş dakikadır sineği kendi içine çekiyor yani yiyor ne zamana kadar bitirir?

Topirak

Media
Üye
Jumping spiderıma sinek verdim yaklaşık beş dakikadır sineği kendi içine çekiyor yani yiyor ne zamana kadar bitirir?
Bildiğimi yazıyorum kesin bir bilgi değil fakat örümceklerin yeme şekli şu şekil diye biliyorum. Yemi yakalıyorlar ısırdıklarında ise zehirini enjekte ederek öldürüyorlar ve yumuşatıp sıvımsı bir kıvama getirip içiyormuş gibi yiyorlar.(Tanımı biraz saçma yaptım fakat buradan anlayabilirsin umarım. Anlamazsan ya başka birisi anlatır yada düzenlenlemeye çalışırım biraz cümlemi.)

Bronze

Yumurta
Üye
Bildiğimi yazıyorum kesin bir bilgi değil fakat örümceklerin yeme şekli şu şekil diye biliyorum. Yemi yakalıyorlar ısırdıklarında ise zehirini enjekte ederek öldürüyorlar ve yumuşatıp sıvımsı bir kıvama getirip içiyormuş gibi yiyorlar.(Tanımı biraz saçma yaptım fakat buradan anlayabilirsin umarım. Anlamazsan ya başka birisi anlatır yada düzenlenlemeye çalışırım biraz cümlemi.)
anladım ama bu zehirin enjekte edemez çünkü zehir yok

Bronze

Yumurta
Üye
Kaynak:Sıçrayan örümceklere gelince, türlerinin çoğu cinsi zehir taşır ancak bize zarar veremeyecek kadar azdır. Zehirleri, avlarını yemeden önce avlarını felç etmek içindir, çünkü avlarını yakalamak için genellikle ağları döndürmezler, daha çok yukarıdan vururlar. Sıçrayan örümceklerin ısırıkları acı verici olabilir. ayrıca insanlar tarafından birçok kez test edilip zehirinin insanlara karşı herhangi bir zaranın olamadığı kanıtlanmıştır bu yazıya göre

PRS.macro

Süper Koloni
Deneyimli Hobici
Üye
Kaynak atmamışsın, alıntı paylaşmışsın. Paylaştığın alıntıda zıplayan örümceklerin zehirlerinin olduğunu ve avlarına enjekte ettiği yazıyor, söylediğin şeyin tam zıttı yani. Zehirlerinin insanlar için zararsız olmasıyla, zehirlerinin olmaması farklı şeyler. Üstte arkadaş insanlarla alakalı bir şey dememişti, "zehirleri yok" doğru değil.