İstanbulda uçuş ne zaman başlar

kaanakbas124

Yumurta
Üye
merhaba arkadaşlar ben bu hobide yeniyim daha hiç kraliçe karınca bulamadım istanbulda ne zaman bulabilirim acaba? sokaklarda çok karınca var fakat kraliçeleri yok

Barkın

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Bursada iki gündür 100e yakın kraliçe gördüm yarın arayabilirsiniz

Begonza

Media
Üye
Messorlar uçmaya başladı diye biliyorum

İbrahimMert

Yumurta
Üye
Abi valla ben 3 gün önce aramaya başladım günlük dolaşıyorum çevremi ciddi bir alanda bakıyorum ama artık nasıl bir bahsızlık varsa 1 tane kraliçeye denk gelmedim sadece yuva ağızları var bir sürü major ve minor işçi var kraliçe falan yok.

Niko990

Minör
Üye
Abi valla ben 3 gün önce aramaya başladım günlük dolaşıyorum çevremi ciddi bir alanda bakıyorum ama artık nasıl bir bahsızlık varsa 1 tane kraliçeye denk gelmedim sadece yuva ağızları var bir sürü major ve minor işçi var kraliçe falan yok.
3 günde yüzlerce kraliçe bulamazsınız. Her çıktığınızda bulma ümidine kapılmayın. Bazen 1-2 ay bulamasınız, bir gün ummadığınız bir zamanda karşınıza çıkabilir.

EArslan

Minör
Üye
Ben bugüne kadar bulduğum kraliçelerden sadece 2 tanesini kraliçe aramak amaçlı dışarı çıktığımda buldum. Montumun, eşofmanın v.b cebinde her zaman en az bir tane test tüpü bulunduruyorum kraliçe bulursam alabilmek için.
Yani aramak biraz yorucu oluyor. O yüzden balkona, evin önüne v.b bakarsan daha az yorulursun. Ayrıca yazın daha fazla uçuş oluyor.

İbrahimMert

Yumurta
Üye
Reis ben sadece 3 gün aramadım 3 gün üst üste aradım ama dediğin gibi her çıktığımda kraliçe çıkıcak diye bir şey yok zaten öyle olsa :D neyse 1 buçuk ay falan oldu 2023e girdiğimizden beri en az haftada bir çıkıp arıyorum ama hiç bir sonuç alamadım ._.

Zodex

Larva
Üye
merhaba arkadaşlar ben bu hobide yeniyim daha hiç kraliçe karınca bulamadım istanbulda ne zaman bulabilirim acaba? sokaklarda çok karınca var fakat kraliçeleri yok
İllaki bulursun ama bulamazsan belgrad gibi vs ormanlarda çok vardır bi bakabilirsin.