İstanbulda kraliçe aramak

KaanDE

Yumurta
Üye
İstanbul Küçükçekmece de yaşıyorum cumartesi günü kraliçe aramaya çıksam bulur muyum? hava 10 derece hangi türleri bulurum? Nerede aramalıyım?

Kypers

Yumurta
Üye
Şuanlık bulunması zor gibi ben de İstanbuldayım havaların sıcaklamasını bekliyorum hele ki yağmurdan sonra nemli ve sıcak hava olursa çok güzel olacak

Uçangecko

Larva
Üye
Evet bende İstanbul'dayım ama hava sıcaklığı 15° 20° derecelere gelmesini bekliyorum ve mart gibi uçuşlar başlar diye düşünüyorum ayın ortalarında.

KaanDE

Yumurta
Üye
Evet İstanbulda hava çok değişik bu aralarda biraz soğuk inşallah güzel bir kraliçe nasip olsun hepimize.

ShadLy

Yumurta
Üye
Soğuk su sıralar ısınsın daha

haryn

Larva
Üye
Ankara için bilgisi olan?

haryn

Larva
Üye
kafanda bir tür var mı yardımcı olayım
Hasatçı tür istiyorum messor structor olursa ama bu sene 5-6 tane kraliçe bulup ayrı ayrı kolonileri büyütmeyi düşünüyorum zaten dağın tepesinde yaşıyorum heryer bağ bahçe tarla evimin bahçesinde bile rahatlıkla bulabilirim havalar ısınsa bi

Nabukatnazar

Yumurta
Üye
bu kadar fazla kraliçe alma derim bir sonraki yıl o kadar bile bulamazsın max 2 kraliçe almanı tavsiye ederim bu sene farklı yerlerden 2 adet alıcam çift kraliçe denerim belki ama bakalım messor elimde var gayet uyumlu kaçma eğilimi olmasa :)