İstanbul'da hangi saatlerde uçuşlar gerçekleşir?

ömerr

Nanitik
Üye
Veya hangi faktörlerden sonra uçuşların olma ihtimali daha fazla?

Kremalu

Yumurta
Üye
2 gündür yaptığım aramalarda İstanbulda hiçbir türün kraliçesine rastlamadım.
Faktörler:
-14 derece üstü
-Az rüzgarlı
-Bol nemli
-Yağmur sonrası
-09.00-15.00 arası

Bora

Larva
Üye
Veya hangi faktörlerden sonra uçuşların olma ihtimali daha fazla?
İstanbul için arkdaşın dediği herşey doğru sadece saatler yanlış uçuşların saati olmaz akşam bile kraliçe karınca aramaya çıksanız hava sıcak olursa ve arkadaşın dediği kriterler var ise bulabilirsiniz ve aynı şekilde sabahları içinde aynı şey geçerli sadece arkadaş orada birde bol nemli ve yağmurdan sonra demiş yağmurdan sonra olmasını zaten hava nemli olması için istiyoruz ve nem vazgeçilmez bir madde değil yani ne olursa tabi işiniz kolaylaşır ama nem 0-Rüzgar ve 14* üstü hava gibi olmazsa olmaz değil ———— İyi Hobiler 🙂

Bora

Larva
Üye
Ben 3 kere messoruçuşana denk geldim. Hepsi de saat 17.00 da olmuştu
Bende 1 kere sabah 3 kere öğlen 1 kerede akşam denk geldim ona bakarsanız bunu net bir bilgi olarak vermek yanlış olur hatta bilgi olarak vermek bile yanlış olur tamamen değişkenlik gösteren bir olaydır mesela Crematogaster’ lar akşam uçmaya eğilimli iken Messorlar daha çok öğlen sıcağını tercih eder net bir tür söylerseniz belki birşeyler söyleyebiliriz onun dışında sabahı sevende var öğleni sevende , Akşamı sevende seç beğen al mantığı ———— İyi hobiler 🙂

EfeAkkurt-_-

Larva
Üye
Bende 1 kere sabah 3 kere öğlen 1 kerede akşam denk geldim ona bakarsanız bunu net bir bilgi olarak vermek yanlış olur hatta bilgi olarak vermek bile yanlış olur tamamen değişkenlik gösteren bir olaydır mesela Crematogaster’ lar akşam uçmaya eğilimli iken Messorlar daha çok öğlen sıcağını tercih eder net bir tür söylerseniz belki birşeyler söyleyebiliriz onun dışında sabahı sevende var öğleni sevende , Akşamı sevende seç beğen al mantığı ———— İyi hobiler 🙂
Peki pheduleleler, gece uçuyor diye biliyorum doğru mudur. Gece sokak lambalarının altına bakarak arayın diyeni duymuştum