İsopod sineklenme sorunu

Barış Eti

Larva
Üye
Daha yeni kurduğum (1,5 haftalık) isopod kültürümde sineklenmeler olmaya başladı. Havalandırması gayet yeterli hatta fazla bile, bugün kapağını açtığımda 2-3 tane ufak sinek çıktı. Önüne geçmek için ne yapmalıyım?

Mertali

Asker
Üye
Torf olarak ne kullanıyorsunuz, nemlendirmeyi ne sıklıkla yapıyorsunuz? Sineklenme ya nem fazlalığından kaynaklanır ya da torftan kaynaklanır. Bunlar olması gerektiği gibi ve yine de sinekleniyorsa bir şekilde gelip larva bırakıyordur. Havalandırmayı sineklik tarzı bir şeyle yapabilirsin.

Barış Eti

Larva
Üye
Torf olarak ne kullanıyorsunuz, nemlendirmeyi ne sıklıkla yapıyorsunuz? Sineklenme ya nem fazlalığından kaynaklanır ya da torftan kaynaklanır. Bunlar olması gerektiği gibi ve yine de sinekleniyorsa bir şekilde gelip larva bırakıyordur. Havalandırmayı sineklik tarzı bir şeyle yapabilirsin.
Klasmann Ts1 Bataklık torfu kullanıyorum isopodlar için en iyisi dendi. Havalandırmam fazla olduğu için nemlendirmeyi günlük yapıyorum . Havalandırma boşluklarımda zaten sineklik mevcut.

Mertali

Asker
Üye
Fikrim yok o zaman maalesef. Torfun içeriğini bilmiyorum, çamur gibi olmuyorsa problem olacağını düşünmüyorum.

Begonza

Media
Üye
Sinekler aşırı ufaksa fazla nem yüzünden oluyordur büyük ihtimalle.