Isıtma

EastBlood

Yumurta
Üye
Arkadaşlar merhaba, ısıtma sorununu ısıtıcı ped ile çözmek istedim ama fiyatlara bakınca bi şaşırdım. Ucuz sekilde nerden alabilirim veya elinde fazla olan varsa makul bi fiyata satabilir mi

fureagle

Pupa
Üye
Karıncalar için ise bence gerek yok

Vazonax

Pupa
Üye
Bir koli içine birkaç akkor telli ampul koyup ısı sağlayabilirsiniz ama sıcaklığı istediğiniz ayarda tutmak icin termostat veya timer gerekir veya deneme yanılma yoluyla ampul ekleyip çıkararak veya ampulü küçültüp büyüterek yapabilirsiniz ama biraz elektrik altyapısı ister , bu sistemle yumurtalar için inkubatör yapılıyor inkubatör yapim videolarını izleyip uygulayabilirsiniz yada bir elektrikciden yardım alabilirsiniz ısıtıcı ped yerine geçecektir sadece harcadıgı elektrik olarak muhtemelen ısıtıcı pedden fazla olacaktır

Berk1497

Pupa
Üye
Isıtıcı ped aldım ben hepsiburadadan 60 liraya. Dandik bişey ama iş görüyor. Sıcaklık ayarı vs yok ama dereceyle kontrol ettim 32-33 derece kadar ısınıyor. O yüzden direk karıncaların altına koydum. Yarısı ısıtıcıda yarısı dışarda kalacak şekilde denedim. Baktım hep ısıtıcı tarafına yerleştiler. Şuan sürekli açık olarak kullanıyorum

DGHN

Yumurta
Üye
Isı ile ilgili ürünlerde çok kalitesiz olanları veya yeterince elektrik bilginiz yok ise kendinizin yapmasını tavsiye etmem. Termostatsız dandik ısıtıcı kullanıp yangına sebebiyet veren çok.

bulutsensei

İşçi Karınca
Üye
Arkadaşlar merhaba, ısıtma sorununu ısıtıcı ped ile çözmek istedim ama fiyatlara bakınca bi şaşırdım. Ucuz sekilde nerden alabilirim veya elinde fazla olan varsa makul bi fiyata satabilir mi
hocam forumda evde nasıl yapılacağını anlatan bir arkadaş vardı. konuyu şuan bulamadım ama @MGPrime anlatmıştı. :)

beratulker

Yumurta
Üye
Ben odamda kaloriferin yanına sandalyenin üstüne koyuyorum arada 2 3 cm boşluk bırakıp :S

beratulker

Yumurta
Üye
Kaloriferin çok yakınına koymayın buhardan ölüyorlar.
Dikkat ediyorum teşekkür ederim. Yumurtaları da kaloriferden tarafa koyuyorlar sıcak tarafta duruyorlar genelde aksi bir durum olsa terse giderler diye düşünüyorum ama yine de onları rahatsız etmemeye çalışarak kontrol ediyorum sürekli