Isıtıcı ped

Erenc

Larva
Üye
Arkadaşlar selam 2,3 gün önce bir messor kraliçesi buldum test tüpüne aldım henüz bakmadım, ısı düzeyi nasıl olmalı? Yanına sıcak su torbası koysam olur mu yoksa ısıtıcı mı gerek cevaplarsanız sevinirim

hasany

Süper Koloni
Moderatör
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Rehberkolik
Üye
Kış ayları haricinde oda sıcaklığınız 20 derecenin altına düşmüyorsa ısıtıcı ped kullanmanıza gerek yok. Kış aylarında zaten kış uykusuna yatırırsınız. Sıcak su torbası gibi şeyler çok fazla ısıtır, ısıtıcı ped 25-30 derece civarında tutar sıcaklığı. Isıtıcı pedden büyük bir sıcaklık beklemeyin. Karıncalar için de zararı olur fazla sıcaklığın.

onronl

Yumurta
Üye
Kış ayları haricinde oda sıcaklığınız 20 derecenin altına düşmüyorsa ısıtıcı ped kullanmanıza gerek yok. Kış aylarında zaten kış uykusuna yatırırsınız. Sıcak su torbası gibi şeyler çok fazla ısıtır, ısıtıcı ped 25-30 derece civarında tutar sıcaklığı. Isıtıcı pedden büyük bir sıcaklık beklemeyin. Karıncalar için de zararı olur fazla sıcaklığın.
sıcak su torbası kullanılacaksa da suyu kaynatmadan az bişey ısıtıp torbanın içine koyulabilir

Erenc

Larva
Üye
Teşekkür ederim bu dönemde bir şey yapmama gerek yok o zaman. Sıcak su torbasına o kadar sıcak değilde orta derecede yani kaynatmadan yapılabilir diye düşünüyorum termometre ile kontrol ederek

Kadircıkla

Larva
Üye
Oda sıcaklığını bilmek önemli hocam önce bulundukları odanın sıcaklığını öğren sonra buna göre hareket edersin